Zamulony system

Witam mam pewien problem z systemem win XP otóz od jakiegos czasu zamula ze az szkoda gadac… wszystko sie tnie i wolno chodzi… wydajność procesora caly czas jest na 100%… robilem format i wgrywalem nowego windowsa i nic … Pomocy!

Sprawdź temperaturę procesora w HWMonitor

Po pierwsze: Wyłączyłeś automatyczne aktualizacje?, po drugie: przeczyść komputer ccleanerem, oraz przeskanuj malwarebytes anti-malware - jeżeli wykaże jakieś “śmieci” - usuń. Usuń z autostartu zbędne programy, które uruchamiają się wraz z systemem, oczyść pulpit z nadmiaru niepotrzebnych ikon, folderów, zip-ów. To na początek :slight_smile: jeżeli po wykonaniu ww. czynności nie będzie poprawy daj znać, będziemy kombinować dalej :slight_smile:

Dzięki wielkie już sobie poradziłem :slight_smile: Mam jeszcze pytanie dotyczące procesora ponieważ chciałem wymienić .

Moja płyta głowna:

Manufacturer: gigabyte technology Co.Ltd.

Model: M61PME-S2P

Chipset NVIDIA MCP61

Prośba o jakieś propozycje niedrogich procesorów, co możecie mi polecić?:slight_smile:

i na cos jeszcze trzeba zwrócic uwage przy zakupie procesora?NP. jak procesor bedzie za dobry to pozostałego sprzetu to w czyms przeszkadza? ;D Jestem zielony więc prosiłbym o wmiare zrozumiale odpowiedzi:))