Zamulony Windows 10 x64

A ja dalej swoje, sprawdziłeś hardware?

Może to być wadliwy kabel sata, może być źle wetknięty wtyk USB.

Odłącz wszystko co możesz i sprawdź co to da.

Jak nie pomoże sprawdź na jednej kości pamięci a potem ją zamień.

Też się dorzucę do płynności Windows 10 x64 na 4GB RAM. Nie widzę różnicy między szkolnymi 8GB. Mam w tej chwili odpalone trzy karty w przeglądarce, tidala, usługę OneDrive, Nvidia GeForce, Defender, f.lux i słucham muzyki na Tidalu no i oczywiście jakieś tam usługi systemu. Mam zajęte 60% pamięci. A praca jest płynna.

 

A przeczytałeś co zrobił autor wątku ? Nie musisz dziękować :stuck_out_tongue:

Niestety problem jest nadal… Mam wrażenie że to przez sterowniki. Przy spadku wydajnosci widze zuzycie na poziomie 90% RAMu dzieje sie tak najczesciej jak gram w jakas gre. Wtedy wlaczam menadzera zadan i po wylaczeniu gry i tak zuzycie nie maleje. dodatkowo slychac “trzeszczenie” z glosnikow i takie mechanicznorobotyczne (nie wiem jak to okreslic, kojarzy mi sie z filmem Terminator cos w tym stylu jak od 0:04 https://www.youtube.com/watch?v=oUaWdl0cB90) dzwieki. Aktualizowalem kiedys sterowniki od VIA HD do karty dzwiekowej gdyz audiodg.exe powodowal duze zuzycie ramu i pomoglo, ale teraz wogole audiodg nie jest na liscie procesow w menadzerze.

 

Skoro masz kartę graficzną AMD to zapewnie dołączyło ci do pakietu AMD HD Audio. Na przyszłość, jak instalujesz drivery od AMP to odptaszkuj AMD HD Audio i Raptor :slight_smile:

 

Polecam Display Driver Uninstaller, odistaluj sterowniki od AMD i przy okazju potem od dźwięku. Zainstaluj ponownie drivery od AMD pamiętając by nie zaznaczać wszystkich pól :stuck_out_tongue: