Zamulony Windows 10

Witam, chciałabym zapytać o odczucia innych użytkowników dotyczące Windowsa 10. Może na początek przybliżę parametry mojego komputera. Posiadam Windows 10 pro 64x, i7 6700HQ, 8gb ramu, grafikę intel hd 530 oraz nvidia gtx950.
Wydaje mi się, że ten sprzęt, który nie ma nawet roku, powinien śmigać, tymczasem… Przeglądarka otwiera się pare dobrych sekund (zdążę się rozejrzeć po pokoju), nawet eksplorator windows na starym komputerze z win7 otwiera się szybciej niż u mnie. Nie wspominam już o ciągłych problemach z bluetooth.
Pomyślałam, że problemem są jakieś wirusy, więc postawiłam system od nowa bez zabawy w skanowania, jednak nic to nie dało. Przy otwartej tylko przeglądarce ram jest obciążony na 80% jakimiś systemowymi sprawami. Zastanawiam się czy to tylko mój problem czy ogólnie tak wygląda windows 10?

U mnie wszystko chodzi w porządku sprawdź co dokładnie obciąża system, poszukaj nowych sterowników, te z windows update nie zawsze są najlepsze i najnowsze.

Jaki dysk twardy posiadasz? Może twój HDD już nie ogarnia. Mój osobiście też nie jest za szybki pomimo dobrej specyfikacji sprzętowej. Zastanawiam się nad SSD z goodram’a do swojego PCta aby usprawnić jego działanie. Polecam również czyszczenie komputera za pomocą ComboFixa. Jak do tej pory zawsze pomagał usunąć pliki tymczasowe oraz wszystkie “zamulacze”.