Zamykanie kilku programów na raz

Czy da się stworzyć plik .bat który zamyka kilka działających programów, w taki sposób jakbym zamykał je “ręcznie” i pojedynczo (tzn. wybierał z menu kontekstowego "zamknij/zakończ, itp).

Jak winie wyglądać taki plik .bat?

Mój system to Windows XP a programy działają w zasobniku systemowym.

jeśli dobrze pamiętam to się da killnoć proces takim plikiem

ale otwartych folderów nie zamknie

proszę

CMD:

taskkill/IM opera.exe /T


pause

a pause jest tylko do kontroli czy nie wywala błędów(bez pause od razu się zamyka po zakończeniu)

jak będzie działać to usuń pause, a pause daj tylko na koniec

PS jakby spacja nie działała to użyj _ (po prawej od zera i shift przytrzymaj)

edit

aha jakby niedziałało to w CMD wpisz

taskkill/?

Powyższa metoda powoduje jednak zamknięcie programu na siłę, więc wszelkie niezapisane w nim dane zostają utracone.

A jak zrobić by program się “wyłączał” normalnie, to jest zapisując dane?

Poza tym ten taskkill u mnie nie działa. Pokazuje się nawet komunikat że proces o nazwie wybranej przez mnie został zakończony a on nada działa :shock:

Pomogło dodanie przełącznika “/f” - wtedy program kończy się, ale rzeczywiście danych nie zapisuje. Więc to sposób nie dla mnie.

z przełącznikiem T wysyła sygnał zakończenia można przeczytać to uruchamiająć ten ksrypt(razem z pause

PS niektóre programy się długo wyłączają więc może wywalać błąd

a jaki to program jeśli można wiedzieć

http://zapodaj.net/55f5975a5203.jpg.html

Chcę zamknąć trzy programy na raz: TypingAid.exe, ArsClip.exe, CintaNotes.exe. Korzystam z nich w wersji portable (która zapisuje dane w katalogu programu),na DropBoxie na 3 komputerach. Wszystkie programy zapisują dane dopiero po zamknięciu. Jak zamykam od razu system to Dropbox nie zdąża z synchronizacją i na kolejnym komputerze są stare dane.

Muszę więc zamykać te 3 programy, potem czekać jak Dropbox zrobi upload (synchronizację) i dopiero mogę zamknąć system. Robię zamykanie pojedynczo a chciałbym urpościć do jednego klinięcia w plik wsadowy (bat).

Wracając do taskkill to u mnie wersja

taskkill /t /IM “TypingAid.exe”

nie działa tzn. programu nie zamyka mimo komunikatu jak na obrazku:

ZoRphzM

duże T i na koniec ma iść

czyli dodaj coś takiego

/T