Zamykanie klapy laptopa z jednoczesną blokadą

Skoro wolicie kilka tematów o tym samym to proszę bardzo.

Oczywiście wiem gdzie szukać opcji zmiany reakcji na zamknięcie klapy laptopa ale czy da się jakoś dodać tam do wyboru “Zablokuj” ?

Nie chce zamykać, hibernować, usypiać ani nic nie robić, chciałbym żeby po zamknięciu pokrywy laptopa komputer został zablokowany (programy działają sobie ale nikt niepożądany nie dostanie się do komputera). Zna ktoś sposób?

Marcin511 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Witaj.

Koniecznie musisz blokować lapka klapą? Przecież można z przycisku na klawiaturze, po czym zamykasz klapę i po zawodach. Pozdrawiam.

Klawisz windows(znaczek windowsa) + L robi tzw: przełączenie użytkownika/zablokowanie i klapę można zamknąć

Wygaszacz ekranu i coś mi się zdaje, że tam była chyba opcja włączaj wygaszacz gdy pokrywa jest zamknięta, a do opcji wygaszacza można ustawić - żeby po wygaszaczu pytało o hasło - klasyczne przełącz użytkownika następowało po wyłączeniu wygaszaczu.

Mogę się mylić, bo windowsa już nie używam b. długo ale wiem, że coś podobnego miałem bo blokowało albo po 3min albo nawyk skrótu klawiszowego jak odchodziłem - tylko ja nie zamykałem klapy :wink:

Pzdr

Znam skróty i nawet mam przycisk z kłódką specjalnie do blokowanie komputera. I ja nie pytałem o rozwiązania alternatywne tylko o ten konkretny przypadek :wink:

odświeżam temat bo może ktoś wpadł jak to zrobić. opcje alternatywne mi nie pasują…

Hmmm jakby tak znaleźć specyfikację, przechwycić zdarzenie zamknięcia klapy i wywołać wtedy blokadę systemu. A może w tą stronę, program napisać nie trudno. Pod jakim hasłem szukać żeby coś takiego znaleźć ?

No chyba najlepszą radą na to byłoby właśnie wybranie jednej z opcji zamknięcia pokrywy, bo po to one są. W twoim wypadku wybrałbym opcję “Uśpij” wraz z zaznaczoną opcją “Ochrona hasłem przy wznawianiu pracy”. Przez dziwny kaprys tracisz tylko energię, bo przecież to parę sekund gdy komp wróci do ekranu logowania po uśpieniu. Przepraszam że wyskoczyłem z opcją alternatywną.

Logo windows i r blokuje system. Można też tam gdzie się wygaszacz ustawia zanaczyć opcję żeby żądał hasła po wznowieniu.

uśpij - opcja powoduje że system usypia, większość programów wtedy nie działa?

Właśnie, jakby poprzednie posty zostały przeczytane to wiadomo by niektórym było że opcję alternatywne odpadają. Wiem, że to nie jest dużo roboty zablokować komputer i go zamknąć ale temat właśnie tego dotyczył. Zamykamy klapę i komputer się blokuje, programy działają nadal. Niestety c# nie ma natywnego wykrywania czy klapa została zamknięta jednak znalazłem coś w C++ więc jak uda mi się napisać to tutaj wrzuce.

wygoda ponad wszystko… po co mam klikać win + l i zamykać klapę skoro mogę tylko klapę zamknąć - mniej się narobię i zrobię to szybciej :slight_smile: mam nadzieje że wprowadzą do win 8 :slight_smile:

tu masz programik do tej funkcji:

https://drive.google.com/file/d/1IPu_NldQClfAyOvBJwy0PrFir1PmHyWd/view

program działa jako usługa, bez interfejsu, odpalasz i chodzi, w opcjach zarządzania energią ustawiasz - zamknięcie klapy - “nic nie rób” … jeżeli chcesz żeby na baterii jednak usypiał w celu oszczędzania energii to możesz ustawić “uśpienie” w opcjach działania na baterii i laptop będzie usypiał, a przy podłączeniu zasilacza będzie tylko blokował laptopa tym programem.

a tu wersja z niewielkim interfejsem z opcjami:

https://drive.google.com/file/d/1lrA9Qb9t6jISpvzGdDlF82bOGddV9X7T/view

Po OŚMIU latach piszesz autorowi postu: “tu masz programik do tej funkcji”.

A nuż jeszcze czeka? :smiley:

Po ośmiu latach to już parę razy zmienił sprzęt.:wink:

A klapa dalej nie blokuje systemu :joy: :joy: :joy: