Zamykanie okien w Windowsie w nietypowy sposób

Witam. Pierwszy raz się z tym spotkałem i nie wiem w czym tkwi problem. Otóż system Windows i przeglądarki dziwnie się zachowują lub jakieś ustawienia zostały pozmieniane.

Oto symptomy:

Przeglądarka Maxthon i Internet Explorer 9 - zdarza się, że po otworzeniu karty lub kart i kliknięciu na którąś zamykają się samoczynnnie. Po wejściu na czat.wp.pl po pewnym czasie i często wraca na stronę główną wp.pl.(samoczynne wyjście).

Przeglądarka Chrome 11. Po wejściu na czat.wp.pl po pewnym czasie i często wraca na stronę główną wp.pl.(samoczynne wyjście).

Okna Windows zamykają się niespodziewanie. Np. otworzę 2 okna. 1 okno kliknę"X" czyli zamknij-czasami zamyka się to pierwsze okno i drugie naraz.

Czasem Windows jest zbyt delikatny i nawet 1 kliknięcie otwiera jakiś program, który przypadkowo przesunę wskaźnik myszki.

W czym tkwi problem.

Dodam, że wirusów nie mam. Sprawdzałem kilkoma antywirusami oraz na obecność złośliwego oprogramowania też.

Być może przypadkowo gdzieś zmieniłem jakieś ustawienia?

Windows 7 64 bit.

Walnięta myszka?

Tak, to ewidentnie uszkodzenie myszki.

Jeśli nie masz innej myszki pod ręką możesz spróbować przestawić w panelu sterowania opcje myszki na lewą rękę, czyli zamienić prawy przycisk z lewym i sprawdzić czy zachowanie to występuje klikając w drugi przycisk.

Etam myszka jest wporządku , laserowa jest a takie to się rzadko psują. A poza tym można normalnie ruszać wskaźnikiem myszki bez zacięć…

@djzon

Ale symptomy wskazują na to, że właśnie wysiadł Ci (nie działa poprawnie) lewy przycisk myszy. O ile wiem przyciski nie są laserowe i mało ważne jest to czy myszka ma laserek czy go może nie posiada. Poruszanie wskaźnikiem myszki również nic nie oznacza.

Podłącz inną myszkę do komputera i sprawdź co się będzie wyprawiać.

Podłączyłem kulkową ale efekt zamykania jest taki sam…

Mylne stwierdzenie gdyż podłączyłem inną myszke i jest tak samo!

To nie powód, żeby podnosić głos :wink: Symptomy jak najbardziej na to wskazują, więc nasze podejrzenia są uzasadnione. I uwierz mi - myszki się psują. Nawet te najdroższe. Sam 2 razy wymieniałem Logitech’a VX Nano i raz Marathon’a M705. Z myszkami od Microsoftu też miałem problemy, a o elektronikę (jakby to nie zabrzmiało) dbam bardziej niż o kobietę.

A spróbuj sprawdzić tak jak napisałem wyżej - poprzez zamianę przycisków (tylko tymczasowo).

Masz rację. To była wina myszki jednej i drugiej.