Zamykanie procesów na czas gry

Cześć,

Zastanawiam się, czy istnieje jakaś aplikacja, która za sprawą jednego kliknięcia wyłączy usługi systemowe na czas gry (ktore sobie skonfigurujemy, bądź i nie) zeby ten swoje mozliwości skierował na rozgrywkę - aplikacja wyłączałaby dajmy na to takie serwisy, jak xboxapp, outlook, i inne okienkowe aplikacje, a takze na czas rozgrywki Windows Update i Windows Defender.

Oczywiście, mozna to robić ręcznie, ale przed kazdym uruchomieniem gry wylaczac przez 15 minut serwisy? :slight_smile:

Zrób sobie skrypt batch (*.cmd / *.bat) do uruchamiania gry (wyłączenie procesów i usług :arrow_right: włączenie gry :arrow_right: oczekiwanie na zamknięcie gry :arrow_right: przywrócenie procesów i usług).

Niektóre aplikacje do boostowania umieją zepsuć grę, że potem się nie da po deinstalacji programu w nią grać.

1 polubienie

Bez urazy, ale ile jaki masz PC, że działające w tle aplikacje i serwisy wpływają u Ciebie na stabilność rozgrywki?

Trzymając się treści postu -
Wyłączając Windows Update zaoszczędzisz zaledwie kilka MB.
Defendera nie wyłączaj. Chyba, że razem z nim na chwilę odetniesz się od netu.

Jest prosty sposób na usunięcie wszystkich aplikacji ModernUI z systemu. Ale odradzam takie rozwiązanie jeśli z których z nich korzystasz. Wywalenie ModernUI wpływa z kolei pozytywnie na eksploatacje dysku - mianowicie: jeśli aplikacji nie będzie to też nie będą synchronizowały żadnych plików z chmurą (Pogoda, Wiadomości, Sport). Dodatkowo jeśli usuniesz sklep Microsoft Store to inne apki nie będą się też aktualizowały.

Aby wyłączenie usług / serwisów / aplikacji miało znaczący wpływ na działanie komputera musiałbyś komputer mieć w specyfikacji graniczącej z minimum wymagań sprzętowych dla danego systemu. Wtedy zgadzam się - liczy się każdy megabajt.