Zamykanie Systemu ( Shutdown -a )

Witam. Od dzisiejszego dnia borykam się z nietypowym problemem, mianowicie zaraz po zalogowaniu do systemu pojawia się komunikat o tym, że system Windows zostanie zamknięty, czyli mam 60 sekund na to, aby zamknąć wszystkie procesy. Cóż, zamykam ten komunikat poprzez użycie komendy " shutdown -a " , lecz to sprawia, że prawie wszystkie funkcję komputera takie jak zapisywanie plików, kopiowanie, wklejanie czy ich usuwanie jest niemożliwe. System został już przeskanowany tym : Windows Malicious Software Removal Tool program nic nie znalazł. Myślałem, że wrzucenie logów z HiJackThis i ComboFIX’a na forum oraz pomoc innych rozwiąże problem. Niestety … Jak już wspominałem komputer po " Shutdown’ ie " zaprzestaje wszystkich funkcji w tym Instalacji oprogramowania. Cóż mogę zrobić ? Liczę na Waszą pomoc. Z góry dziękuje! Dodam do tego:

SYSTEM:

Microsoft Windows XP HOME Edition 2002 SP 2

* W przypadku zapotrzebowania na " szerszą " specyfikację mojego sprzętu pisać niżej :wink:

Sprawdź zaplanowane zadania, autostart, rejestr. HIJACK THIS SIĘ NIE UŻYWA !!

Spróbuj, jak komputer się nie wyłączy to będzie ok xD

Drobok, nie wiem dlaczego, ale to Ty zmusiłeś mnie do wejścia w tryb awaryjny, po czym komputer się zrestartował … I komunikat zniknął! :smiley: Możemy tu mówić o cudzie? Komputer był dwa razy wyłączany i włączany i komunikatu nie ma! Funkcję powróciły! Dziękuje! :wink:

Dla pewności daj logi otl :stuck_out_tongue:

I drugi :

http://www.speedyshare.com/file/6ugck/OTL.Txt

Dodane 14.02.2012 (Wt) 19:27

Srry ucięło pierwszy :

http://www.speedyshare.com/file/PzUXN/Extras.Txt

Wirus Sality króry infekuje wszystkie pliki wykonywalne.

Skanuj wszystkie partycje i lecz zainfekowane pliki, Dr.Web CureIt, SalityKiller, rmsality itp.

usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html

W logu widać, że podłączyłeś jakieś zainfekowane urządzenie (E i F) typu pendrive i może w ten sposób przeniosłeś wirusa.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Nowy log pokaż dopiero wtedy gdy skanery nie będą wykrywać żadnych zainfekowanych plików.

Zaleciłbym aktualizację systemu do SP3.Bez tego szkoda zabawy.

Windows XP SP2 nie jest już wspierany.