Zamykanie systemu

czy rozni sie czyms zamykanie systemu za pomoca przycisku na obudowie komputera i za pomoca komendy zamknij system… ?

czy moze miec to jakis zwiazek z wyskakujacym bledem pulpitu active desktop przy starcie systemu (pojawia sie bialy ekran z przyciskiem przywracania pulpitu)?

zamykanie systemu poprzez odcięcie zasilania można uszkodzić sobie dysk

nie chodzi o odcinanie zasilania… po wcisnieciu przycisku power na obudowie system rowniez sie zamyka… pojawia sie okienko zamykania systemu tyle ze znika szybciej niz przy zamykaniu poprzez polecenie zamknij system…

Jeżeli masz zaznaczone w opcjach zasilania aby zamkał system to normalnie zamyka. :smiley: Nic nie uszkodzi się w komputerze. :smiley:

Myślę że nie ma to związku z tym pulpitem o którym piszesz. Ja często zamykam w ten sposób i takiego nie mam. :roll:

Zastanawiam mnie jednak cos innego… kiedy wylaczam kompa przy pomocy komendy zamknij system pojawia sie okienko w ktorym pisze (nie pamietam dokladnie) zamykanie systemu… pozniej zapisywanie ustawien i chyba cos jeszcze… a przy wylaczaniu na przycisku pojawia sie tylko zamykanie systemu i komp sie wylacza… jest zatem roznica czy jej nie ma?

Może błądzę, ale będę się upierała - że zamykanie kompa przyciskiem Power - to jest tzw. “twardy reset”, którym mozna sobie spitolić HDD! :frowning:

Też nie jestem święta, a moja cierpliwość też ma granice (przyznaję bardzo krótką :twisted: ) - więc w przypadku totalnych “padów”, gdy nawet “trzech” króli nie reaguje - zapuszczam Power i oki!

Z tym, że po takim manewrze w zasadzie nic Ci się nie powinno włączać oprócz skanowania dysków, wskutek niewłaściwego zamknięcia systemu.

To jest reguła!

Czasami - zwłaszcza po blue screen’ie może mieć nawet potem miejsce sprawdzanie konfiguracji w trybie awaryjnym, ale z reguły - przemieli, co ma do przemielenia - i witaj w normalnym trybie! :lol:

Natomiast zupełnie nie jestem sobie teraz w stanie przypomnieć, czy w ogóle jest możliwe - że jakikolwiek “wjazd” z powrotem po niewłaściwym zamknięciu systemu - może być związany z pojawiąjacym się błędem pulpitu… :roll: Moim zdaniem - nie!

Oczywiście zasilanie tu nie ma nic do rzeczy…

no chyba jednak nie… w win98 nie pamietam jak wygladalo zamykanie systemu na przycisku power… ale w win2000 roznica polega na tym ze pojawia sie okienko “zamykanie systemu windows” a nie pojawia sie juz “zapisywanie ustawien” - stad wlasnie system zamyka sie szybciej… o blue screenie nie moze byc mowy bo system zamyka sie prawidlowo!

a wracajac do bledu pulpitu… gdzie szukac przyczyny?

Innymi słowy - możesz utracić to co chciałeś zapisać.

A do tego - wystarczy włączyć Scandisk - będzie miał sporo pracy.

Być może nie zdąży zapisać ostatnich ustawień i wraca

do wcześniejszych ustawień z kluczy ( przy aktywnej funkcji

“Zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu” ) :

1 - “HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows ShellNoRoam\BagMRU”;

2 - “HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows ShellNoRoam\Bags”.

no to inaczej… bo widze ze przycisk power chyba wprowadzil za duzo zamieszania…

mam na klawiaturze przycisk do przechodzenia w stan czuwania i do zamykania systemu. po wcisnieciu na przycisk zamykania systemu windows zamyka sie tak jak po wcisnieciu przycisku power. w winXP nie bylo widac roznicy a w 2000 roznica jest widoczna…

scandisk nigdy sie nie uruchamia po takim zamknieciu systemu…