Zamykanie systemu


(system) #1

czy rozni sie czyms zamykanie systemu za pomoca przycisku na obudowie komputera i za pomoca komendy zamknij system... ?

czy moze miec to jakis zwiazek z wyskakujacym bledem pulpitu active desktop przy starcie systemu (pojawia sie bialy ekran z przyciskiem przywracania pulpitu)?


(Siekiera666) #2

zamykanie systemu poprzez odcięcie zasilania można uszkodzić sobie dysk


(system) #3

nie chodzi o odcinanie zasilania... po wcisnieciu przycisku power na obudowie system rowniez sie zamyka... pojawia sie okienko zamykania systemu tyle ze znika szybciej niz przy zamykaniu poprzez polecenie zamknij system..


(lazikar) #4

Jeżeli masz zaznaczone w opcjach zasilania aby zamkał system to normalnie zamyka. :smiley: Nic nie uszkodzi się w komputerze. :smiley:

Myślę że nie ma to związku z tym pulpitem o którym piszesz. Ja często zamykam w ten sposób i takiego nie mam. :roll:


(system) #5

Zastanawiam mnie jednak cos innego... kiedy wylaczam kompa przy pomocy komendy zamknij system pojawia sie okienko w ktorym pisze (nie pamietam dokladnie) zamykanie systemu... pozniej zapisywanie ustawien i chyba cos jeszcze... a przy wylaczaniu na przycisku pojawia sie tylko zamykanie systemu i komp sie wylacza... jest zatem roznica czy jej nie ma?


(Marsmo) #6

Może błądzę, ale będę się upierała - że zamykanie kompa przyciskiem Power - to jest tzw. "twardy reset", którym mozna sobie spitolić HDD! :frowning:

Też nie jestem święta, a moja cierpliwość też ma granice (przyznaję bardzo krótką :twisted: ) - więc w przypadku totalnych "padów", gdy nawet "trzech" króli nie reaguje - zapuszczam Power i oki!

Z tym, że po takim manewrze w zasadzie nic Ci się nie powinno włączać oprócz skanowania dysków, wskutek niewłaściwego zamknięcia systemu.

To jest reguła!

Czasami - zwłaszcza po blue screen'ie może mieć nawet potem miejsce sprawdzanie konfiguracji w trybie awaryjnym, ale z reguły - przemieli, co ma do przemielenia - i witaj w normalnym trybie! :lol:

Natomiast zupełnie nie jestem sobie teraz w stanie przypomnieć, czy w ogóle jest możliwe - że jakikolwiek "wjazd" z powrotem po niewłaściwym zamknięciu systemu - może być związany z pojawiąjacym się błędem pulpitu... :roll: Moim zdaniem - nie!

Oczywiście zasilanie tu nie ma nic do rzeczy...


(system) #7

no chyba jednak nie... w win98 nie pamietam jak wygladalo zamykanie systemu na przycisku power... ale w win2000 roznica polega na tym ze pojawia sie okienko "zamykanie systemu windows" a nie pojawia sie juz "zapisywanie ustawien" - stad wlasnie system zamyka sie szybciej... o blue screenie nie moze byc mowy bo system zamyka sie prawidlowo!

a wracajac do bledu pulpitu... gdzie szukac przyczyny?


(Asterisk) #8

Innymi słowy - możesz utracić to co chciałeś zapisać.

A do tego - wystarczy włączyć Scandisk - będzie miał sporo pracy.

Być może nie zdąży zapisać ostatnich ustawień i wraca

do wcześniejszych ustawień z kluczy ( przy aktywnej funkcji

"Zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu" ) :

1 - "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows ShellNoRoam\BagMRU";

2 - "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows ShellNoRoam\Bags".


(system) #9

no to inaczej... bo widze ze przycisk power chyba wprowadzil za duzo zamieszania...

mam na klawiaturze przycisk do przechodzenia w stan czuwania i do zamykania systemu. po wcisnieciu na przycisk zamykania systemu windows zamyka sie tak jak po wcisnieciu przycisku power. w winXP nie bylo widac roznicy a w 2000 roznica jest widoczna...

scandisk nigdy sie nie uruchamia po takim zamknieciu systemu...