Zamykanie własnych tematów


(Tux4) #1

Proponuję wprowadzić możliwość zamykania własnych tematów zamiast pisania postów typu "Temat do zamknięcia" :slight_smile:


(Drobok) #2

Tutaj tematów nie zamyka się, nie trzeba pisać postów typu temat do zamknięcia :slight_smile:


#3

tux35 , a możesz wyjaśnić czemu miałoby to służyć?


(stream) #4

Dlaczego do zamknięcia? Przecież forum jest od dyskusji. ~ autor nieznany.


(Tux4) #5

Ponieważ jeżeli ktoś pisze “Temat do zamknięcia” to mógłby uniknąć pisania takich postów i zamykałby swoje tematy. (np. jak uporał się z problemem) Często widzę po zdaniu “Temat do zamknięcia” dalsze posty…


(Drobok) #6

Ale po co zamykać temat, zawsze można coś do niego dopowiedzieć. Szczególnie po błędnej poradzie, czy też z samej niewiedzy użyszkodnika :slight_smile:


(Marcin1025) #7

Masz racje.


(xyzzyx) #8

-@drobok, a jak sądzisz, czy nie byłoby fajnie gdyby zakładający temat pisali czy udzielone porady pomogły czy nie. Rzadko się zdarza że “pochwalą się” a myślę że to pomagałoby innym szukającym pomocy w podobnych problemach. Co do zamykania tematu nie wypowiem się, skądinąd wiem że na niektórych forach taki zwyczaj jest i w zamkniętych tematach już się nie pisze. No ale co kraj… :slight_smile:


(Drobok) #9

Niestety nie jesteś w stanie do tego zmusić. A szkoda :slight_smile:

Tak, ale w wypadku kiedy nie ma w danym temacie jakiejś informacji lipa, po prostu user poszukujący dalszej odpowiedzi nie znajdzie jej (bo ktoś zamknął temat / uważał, że problem rozwiązany)


(k038) #10

jest to moim “skromnym” zdaniem dobra koncepcja


(Kpc21) #11

Zamykanie tematów przez użytkowników raczej nie ma sensu. Ale już oznaczanie ich jako rozwiązane to całkiem ciekawa opcja. Najlepiej do tego wyposażona w powiadomienie mailowe.


(marcin82) #12

I w takiej sytuacji miałoby sens rozwiązanie:

porada rozwiązuje problem -> oznaczam jako rozwiązany -> temat jest zamykany. Oczywiście wymagałoby to też wzrorowego tytułowania wątków np. “Radeon 9550 sterowniki Win XP” zamiast "nie dziaua CS! !!


(Drobok) #13

I tak użyszkodnik nie wie jak sprawdzić jaką ma kartę i zacznie temat od zacinki w grze / problem z pingiem / artefakty / okienka klatkują itd :slight_smile:

User nie powinien mieć możliwości zamykania własnego tematu. A moderatorów jest za mało by ogarnąć wszystkie wątki + te stare (których jest ogrom). Ogólnie pomysł dobry, ale społeczeństwo nie dojrzało do jego wdrożenia. Na wszystkich forach widać częste przypadku nadużycia zamykania wątku :slight_smile:


(marcin82) #14

Pełna zgoda - chociaż temat można poprawić, tylko właśnie - kto by nad tym wszystkim miał de facto czuwać … to jest właśnie druga strona medalu.


(floyd) #15

Słuszna uwaga, ale to już zależy od kultury czy ogłady piszących by chociaż napisać: dziękuję za poradę.

Co do tekstów typu"temat do zamknięcia", to wprowadzają go tu sami użytkownicy. Spotkać można i takie wypowiedzi gdzie najpierw jest pytanie, a następnie czytamy: “Sam sobie dałem radę. Temat do zamknięcia” co ma oznaczać, że pytający nie czeka na poradę. Forum jest jednak dla wszystkich i być może inni czytelnicy chętnie by o sposobie rozwiązania problemu przeczytali. Z tego też powodu, jeśli już się postawiło pytanie to takich komentarzy należało by raczej unikać, moim zdaniem.


(Drobok) #16

@up raczej jeśli ktoś tworzy temat, nie pisze jak go rozwiązał, od razu chce go zamknąć to równie dobrze mógłby go usunąć :slight_smile:

Nie chodzi tu o sam fakt tytułu, moderator i tak napisze by user zmienił go. Ale i tak post zostaje (nie wiedział, powstał post nr 1000 dotyczący tego samego)

Wracając do tematu:

Co do oznaczania postu jako rozwiązującego temat. Niestety tutaj mamy dwie możliwości, niestety w tej gorszej, temat rozwiązuje kilka / kilkanaście postów więc który zaznaczysz jako rozwiązujący temat ? Tym bardziej znów mamy podejście użyszkodnika, który nie wie co się dzieje, co dokładnie pomogło mu rozwiązać problem.

Weźmy problem facebooka (nie toleruję tego portalu, ale cóż), user dostaje odpowiedź reset pliku hosts + wywalenie syfu podmieniającego go. User oczywiście happy zamyka temat, wszystko roznosi się dalej. I co mamy ? Syf na wszystkich komputerach osób korzystającej z wielkiej porady :slight_smile: Która właśnie była nieprofesjonalna.

Weźmy np temat polecający hjt na forum którego nazwy nie wymienię, wszyscy nagminnie korzystali z niego śmiecąc na innym forum (pewnie się domyślacie na którym), i tak wszyscy czytali tylko post, bez komentarzy. Tak właśnie będzie wyglądać najlepsza odpowiedź. Chodź inne są równie ważne, bowiem najlepsza nie zawsze gwarantuje rozwiązanie problemu :slight_smile:


(Kpc21) #17