Zanik 1/4 dysku sytemowego

Witam.

Od kilku dni przeglądam zasoby sieci i tegoż forum, i stwierdzam, że nie potrafię znaleźć rozwiązania dla mojego problemu, myślę, że coś z windą jest nie tak, ale może ktoś udzieli mi dokładniejszej informacji.

OS- Vista Ultimate oem x64

Spostrzegłem następującą rzecz…

  1. Partycja C - 118 GB pojemności.

  2. Wg. “Właściwości” i “Komputer” zajęte na C jest ok 70 GB.

  3. Dysk lokalny C -> Ctrl + A -> PPM -> “Właściwości” -> zajęte powiedzmy 40 GB.

Podsumowując: gdzieś wsiąkło 30 GB! !!

Sprawdzałem wirtualne pamięci RAM i takie tam… nie dawało to łącznie nawet 10 GB.

Kasowałem co się dało- tempy, punkty przywracania systemu, itp.

Skanowałem antivirami- kasperski i f-secure.

Zrobiłem z 5 logów- HijackThis.

Analizując raporty skanów AV - czysto.

Analizując log HT - nie znam się na tym, ale z tego co znalazłem w sieci, aż tak bardzo strasznych wpisów na kompie nie mam. :smiley:

Będę wdzięczny za wszelką próbę pomocy…

Log z HT http://wklej.eu/index.php?id=0dfc7b4055

Combofix nie wystartował… :confused:

Domyślnie do 10-15% pojemności dysku może zużywać funkcja przywracanie systemu. Pliki te są w katalogu System Volume Information, do ktorego nie masz dostępu i dlatego ci ich nie podlicza.

No dobrze, zakładając, że będzie to 15% wychodzi 17.7 GB - pozostaje jeszcze 13.3 GB…

Poza tym, w ciągu ostatnich kilku dni 1 GB wsiąkł znowu… :frowning:

No dobra ale mogę być jeszcze inne foldery ukryte lub takie na których nie masz dostępu.

Jaki masz system? Na Visćie domyślnie nawet administrator nie ma dostępu do wielu folderów, dopóki nie użyje jawnie swoich uprawniem (przez UAC). Dodatkowo jeśli masz więcej kont użytkowników, katalogi innych użytkowników mogą być prywatne (na Viście jest tak domyślnie) i wtedy też nie masz do nich dostępu.

Najlepiej odpal jakiegoś Linuksa LiveCD (np. Ubuntu) i w nim bedziesz miał dostęp do wszyskich folderów, więc jak podliczysz, powinno wyjść w sumie rzeczywiście tyle ile jest zajęte.

Jedno konto, administratora… Vista ultimate 64bit…

Wiedziałem, że wielka “V” mnie uszczęśliwi… :frowning: Zżera dysk jak pchły psa… :stuck_out_tongue:

Wirek to nie będzie raczej, co?

Sprawdz odczyty S.M.A.R.T. dysku, mało to prawdopodobne, ale np na moim poprzedim dysku było uszkodzone około 6GB, wadliwe sektory i system Windows je od razu zakfalifikował jako Locked i nie miałem dostepu w żaden sposób do niego.

SMART (?) dla tych co to się znają i może pomogą… :slight_smile: Wg. mnie źle nie jest.

f9de501733f1e2b7m.jpg

Edit:

Czy przy blisko 500 GB HDD, 4 GB RAM system potrzebuje aż 8 GB pamięci wirtualnej??? Zagłębiłem się w to wszystko i dodając do tych 15%, o których wspomniał kolega wcześniej wszelkie wirtualne pamięci, stronicowania, itp… znalazłem swoje 30 GB…

W takim razie ostatnie pytanie i temat przerobiony- czy 8 GB to nie za dużo??

jak masz 4 giga pamieci wyłacz hiberancje odzyskasz tyle samo, co do pamieci wirtualnej ja przy 4 gb ramu mam ustawione 400 mega a i tak najwieksze zużycie pamieci wirtualnej po całym dniu, właczeniu paru gier wynosi 30-60 mega…8 gb to zdecydowanie za dużo, maxymalnie 800-1gb a najlepiej jak najmniej…

Albo wyłączyć swapa w ogóle…ja tak mam na Viście Ultimate i jakos tak żwawiej chodzi komp.

nie radze wyłączać pamięci wirtualnej, niektóre programy poprostu się wywalą…

Od kiedy mam swapa miałem tylko raz problem z jednym programem, nigdy poważnych problemów nie było. Wręcz przyśpieszył komp.

W czasie pobierania i skanowania combofixem zamknij wszelkie programy ochronne (Antywirusa, zaporę)

Jak nie pomoże:

Spróbuj podczas pobierania zapisać nie pod nazwą ComboFix.exe tylko z kreską pomiędzy:

Combo-Fix.exe

Jeśli to również:

Uruchom combofix w trybie awaryjnym