Zanik patrycji w win 8-ce

Witam.

A więc mam taki problem, otóż:

Pewnego razu (miesiąc, może dwa miesiące temu), robiłem format laptopa.

Po zrobieniu formatu wszystko było w porządku. Jednak poźniej zobaczyłem,

że na moim komputerze jest tylko jeden dysk twardy (a mianowicie dysk C).

W obecnym czasie mam wykorzystane 156 GB z 267 GB, z czego 111 GB zostaje

(nie wiem czemu tak, bo powinno być 160 GB, a nie 267 no ale tak jest nie inaczej).

A powinny być dwa dyski (C i D), jeden 160 GB to samo w przypadku drugiego.

Jestem w tym świeży, więc nie wiem po co się tego tykałem, ale wspomagałem

się książeczką pomocyjną zawartą w opakowaniu od laptopa i wszystko było ok.

Pisałem na forum sony, lecz nie uzyskałem odpowiedzi, było to wczoraj o 3:00 w nocy. :slight_smile:

Model laptopa: SVE1512M6ESI

Proszę o wyrozumiałość.

Z poważaniem,

Petras14.

Twój notebook posiada dysk twardy o pojemności 320GB.

Fabrycznie dysk był pewnie podzielony na dwie partycje dostępne dla użytkownika: C i D. Partycja C mogła mieć pojemność 160 GB.

Jeśli przywróciłeś system do stanu fabrycznego z pomocą ukrytej partycji recovery to powinieneś mieć możliwość wybrania utworzenia jednej bądź dwóch partycji. Najprawdopodobniej wybrałeś utworzenie jednej partycji na całym dysku albo też nie miałeś wyboru i taka opcja jest opcją domyślną.

Dlaczego więc partycja C ma pojemność 267 GB a nie 320 GB? Bo po pierwsze wynika to ze sposobu obliczania pojemności dysku i partycji a po drugie część dysku zajmują inne, niewidoczne dla użytkownika partycje (między innymi partycja recovery zawierająca kopię zapasową systemu).

:roll:

Mam laptopa. :slight_smile:

Jak mam to zrobić? Jakieś wskazówki?

A w czym Ci to przeszkadza? Notebook będzie równie dobrze funkcjonował z jedną partycją C jak i z dwoma (C + D). Jak nie masz zbytniego doświadczenia to zostaw jak jest.

:roll:

Dzięki za odpowiedź. :slight_smile:

KRnNipR.png

Jeśli dałbyś mi jakiś poradnik lub wskazówkę jak to zrobić, to dałbym sobie radę.

Proszę: EASEUS Partition Master: operacje na partycjach

Zmiany wprowadzasz na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za ewentualną utratę danych spowodowaną przez nieumiejętne korzystanie z w/w programu.

Petras14 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Areh , poprawione.

rgabrysiak , dzięki - skorzystam z tego, a temat można zamknąć.