Zanikające krawędzie wewnętrzne w białe tło


(M4thy5) #1

Witam serdecznie.

Jak zrobić by od środka nie było takiej przepaści między białym tłem a krawędziami figury, by krawędzie zanikały w te białe tło wewnątrz?

Chce uzyskać taki efekt że na zewnątrz będą wyraziste krawędzie a wewnątrz zrobić tak by nie było takiej otoczki w postaci mocnyach krawędzi wewnętrznych tej figury (nie chodzi o tło bo ma być troche odstępu białego) naokoło liter (nie chodzi o litery, litery takei niech będą jakie są ale ta figura je otaczająca...), by te krawędzie nie dawały o sobie tak znać jak jest to teraz. Nie wiem już jak to wytłumaczyć ;/ Bo obecnie wygląda to bardzo topornie, ma być wyraziste ale nie takie toporne jakie jest.

171570.jpeg

Popróbowałem też z rozmyciem i to nie może tak być bo pattern sie rozmywa (na przykładzie nie ma patternu). Opacity trzebaby jakoś zastosować zaznaczając wewnątrz, stopniowo zanikałoby do środka.

Co zrobić by usunąć sie dało cień wewnatrz? Da sie jakoś zablokować blending options by to osiągnąc? Tak by nie nakładać nic na warstwe tylko usunąć z wewnętrzej części cień a na zewnątrz by pozostał? By stopniowo zanikał (tak jak pokazują strzałki czarne) ten cień do środka i w środku go już nie było.

Jak zmienić kolor obrazka na inny? W hue/saturation tylko da sie suwakiem wybrać i nie można dopasować dokładnie takiego samego jaki ma obrazek inny a ja chciałbym wybrać klikając na innym obrazku na dany kolor, i by na taki sie tamten zakolorował. Jak to w photoshopie 7 zrobić?


(Meg83) #2

pokombinuj ze stylami, a dokładnie z blaskiem zewnętrznym i wewnętrznym


(M4thy5) #3

Zmieniłem troche wypowiedź starając sie mniej chaotycznie by było.

Nie chodzi tu o blask, wewnątrz musiałoby chyba opacity zmniejszać sie aż do białego jakoś.


(Phobos64) #4

Bardzo prosto, przy fazie i płaskorzeźbie masz opcje dla jasnych i ciemnych powierzchni - zmniejsz krycie dla cieni, albo nawet zmień kolor.