Zanikający dzwięk podczas rozmowy na skype,windows 8.1 na laptopie


(Doti880) #1

Witam.Jestem laikiem jeśli chodzi o kompuery wiec przepraszam za niedokładne informacje.Chodzi o to,iż podczas rozmowy na skype zanika mi glos-nie słyszę rozmówcy i on mnie tez nie słyszy.próbowałam to naprawić  z podpowiedziami na necie,ale to nic nie dało.Mikrofon  i głosniki pokazują,ze działają i daje max.głosność-chwile słychac glos a zachwile jakby sie samo wyciszało do minimum.Z tego co widze to mam Realtek.Gdy mam właczony skype ,nie moge słuchac muzyki na youtubie i ogladac fimmów,gdyz wyskakuje mi błąd,że istnieje problem z dzwiękiem i trzeba zamknąc inne urzadzenie używajace dzwięku.Gdy zamkne skype dzwięk jest  i moge odtwarzac muzyke.itp.Podczas rozmowy próbnej na skype echo,głosjest przez chwile  a za pare minut nie ma i poziom głośności mikrofonu i glosników jakby sam sie zmniejszał Sciągalam aktualizacje do skype i nie wiem co robić.Chyba musze oddac laptopa specjaliscie,bo nie znam siena tym kompletnie.czy to może być wada windowsa 8.1.laptop jest na gwarancji,nie wiem czy do oddać?

 


(Maha) #2

Trudno tak na odległość. Na wszelki wypadek podaj dokładną nazwę laptopa spod spodu.

 

Podam Ci jak jest u mnie:

 

  1. W Skype - Narzędzia - Opcje - Ustawienia audio odznacz ‘Automatycznie dostosuj ustawienia’ dla Mikrofon i Głośniki, a suwak Głośności weź na maksimum.

 

  1. Prawy myszy na ikonkę głośnika w obszarze powiadomień, klikasz Dźwięk - w zakładce Komunikacja zaznaczasz ‘Nic nie rób’.

 

  1. W zakładce Odtwarzanie klikasz prawym na Głośniki (lub inne urządzenie domyślne u Ciebie) - Właściwości - zakładka Zaawansowane i odznaczasz ‘Zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem’ i ‘Nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności’.

Potwierdzasz wszystko OK.

Podobnie robisz w Nagrywanie dla Mikrofon. Możesz też w zakładce ‘Poziom’ dać suwaki na maksa i w zakładce ‘Rozszerzenia’ zaznaczyć ‘Anulowanie przesunięcia DC’ i ‘Tłumienie zakłóceń’.

 

Jak nie zadziała, to może trzeba odinstalować sterowniki, zainstalować na czysto i wszystkie punkty zrobić jeszcze raz.


(Doti880) #3

dziekuje za podpowiedz.Jutro bede u rodziców to spróbuje to zrobic