Zanikanie internetu

(mark1a) #1

Witam,

od około 3 miesięcy mam taki problem że internet na laptopie zanika (korzystam przez WiFi). Jak już zaniknie internet na laptopie to muszę uruchomić ponownie router lub kliknąć rozwiązywanie problemów z internetem. Czasem bywa że muszę uruchomić ponownie system. Na telefonie internet z tego samego routera działa bez problemu. W czasie gdy na laptopie nie mam internetu to na telefonie działa normalnie. Na windows 8.1 nie miałem takiego problemu.  Sterowniki mam wszystkie zainstalowane więc to nie jest ich wina...

Jaki router? Jakie ustawienia sygnału ma ustawione? Sprawdzałeś czy kanał, na którym transmitowany jest sygnał WiFi nie jest zajęty przez sąsiada/-ów? Możesz to sprawdzić telefonem i aplikacją WiFi Analyzer. Tam gdzie ci internet zanika sprawdź jakie pasma są pozajmowane, i wiedząc to przestaw swój router na transmisje na innym, wolnym od zakłóceń. 

(mark1a) #3

Huawei E-5330 bs2

Żaden sąsiad nie używa routera wifi  tylko po kablu. Mój router działa na ustawieniach fabrycznych.

Czytałem że Windows 10 miał trefną łatkę która zmieniała ustawienia DNS w systemie, może to jest przyczyną mojego problemu… 

(daras28-82) #4

Czy to się dzieje tylko na tym routerze czy na innych też?

Miałem podobny problem lata temu - okazało się że to wina routera, został w ramach gwarancji wymieniony na nowy.

Gdyby tak było nie miałbys w ogóle internetu. 

(Babaryba1) #6

Mam ten sam problem a sygnał odbieram z UPC, czy ta firma ma sprzęt /ruter, modem/, odpowiedni ?

(mark1a) #7

Udostępniałem internet poprzez telefon również jako router wifi, problem występuje tak samo jak w routerze Huawei…

(daras28-82) #8

Miałem przez pewien czas lapiszcze w którym wi-fi działało bez problemu na win7, po aktualizacji do dychy był pokaźny problem z działaniem, po uruchomieniu kompa trzeba było kilkakrotnie resetować kartę aby zaskoczyła, nie pomogły żadne zabiegi, sprzęt wrócił do sprzedawcy.

Poszukaj ewentualnych rozwiązań dla konkretnej karty wi-fi ewentualnie pomyśl o wymianie na jakąś bardziej popularną.

(mark1a) #9

Problem rozwiązany, była to kwestia sterowników. Windows Update zainstalował mi swoje sterowniki które były starsze niż oficjalne producenta.

Zainstalowałem z tej strony http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/support/network-and-i-o/wireless-networking/intel-wireless-products/intel-wireless-3100-series/intel-dual-band-wireless-ac-3160.html wybierając pod win 10 

Od rana nie pokazał się ani razu problem z internetem, dzięki wszystkim za udział w temacie.