Zanikanie miejsca z komputera, program do skanowania w poszukiwaniu keylogger

Witam. Na moim dysku systemowym nie znajduje się nic poza systemem (pulpit mam uporządkowany), a jakimś cudem  z 111GB dostępnych zrobiło się 55GB. Rozumiem, że system wymaga parenaście GB ale bez przesady, jak sprawdzić co zajmuje tyle miejsca? Naczytałem się sporo o tych ‘‘koparkach’’ ale wolę się upewnić.

 

 

Kolejnym moim problemem jest obawa o tak zwane '‘keyloggery’. Przeskanowałem komputer swoim antywirusem czyli Panda Free Antywirus, oraz programem Malwarebytes Anti-Malware, lecz nic nie wykryło.Skanować jeszcze czymś, czy mogę być spokojny?

Sprawdź programem WinDirStat pokazie ci jakie pliki tyle miejsca zajmują.

 

SpaceSniffer 1.3.0.1

https://forum.dobreprogramy.pl/raport-obowiazkowy-farbar-recovery-scan-tool-529695t.html/

Ten temat zacząłeś 18 lipca br.

Dla przypomnienia:

Nawet nie napisałeś jak wykorzystałeś porady naszych forumowiczów…

 

Po próbie otworzenia tematu wyskakuje mi jakiś błąd konfiguracji, próbowałem kilka razy, więc dałem sobie spokój i postanowiłem założyć nowy temat. Udało mi się wejść z telefonu.

A więc tak: zastosowałem się do Waszych porad, i oto wyniki:

 

1)Tutaj screnshot z SpaceSnifera

 

http://imgur.com/a/K1FdG

 

 

 

Wyłączyłem przez przypadek z autostartu z pomocą tego programu Odkurzacz, Nvidia Display Driver Service, bo podobno obciąża system. Odkurzacz już odinstalowałem, ale co z tą Nvidią?

Poza tym, kiedyś słyszałem, żeby przeskanować komputer programem Dr.Web. Zrobić to? Pierwszy raz słyszę o tym programie więc wole się upewnić.

 

#Edit

 

A więc mam na dysku teraz 60GB. Po defragmentacji dysku systemowego.Czy defragmentować też drugi dysk( na nim mam tylko gry).W sumie byłem w trakcie defragmentowania ale zatrzymałem na 7% bo za długo szło :stuck_out_tongue:

Ad1. Zaznacz i usuń.  CCleaner także usuwa pliki raportów Windows.

 

A. Skanowanie programem Dr.Web sobie daruj, nie ma takiej potrzeby…

 

B. Stosuj się do podanych zaleceń: “PS. Powyższe czynności warto raz w miesiącu w ramach konserwacji wykonywać, a czyszczenie CCleanerem codziennie po zakończeniu pracy…”  Zainstaluj ponownie Odkurzacz, to naprawdę znakomity program.

 

C. Nie zamartwiaj się keyloggerami, bo:  “Panda Free Antivirus 2016 zapewnia skuteczną ochronę komputera i danych użytkowników zapisanych na dysku twardym. Antywirus w czasie rzeczywistym zapobiega działaniu wirusów, koni trojańskich, komponentów reklamowych (ang. adware), programów szpiegujących (ang. spyware), keyloggerów , rootkików oraz innego typu złośliwego oprogramowania (ang. malware).”

 

D. Nie ma potrzeby defragmentować drugiego dysku.

Wszystko było fajnie. Gdy pisałem ten post, miałem 60GB na dysku. Skończyłem pracę z komputerem i po prostu go wyłączyłem. Teraz wróciłem do domu (komputer działał przez dzień, brat grał sobie w gry) i tym razem znikło 3GB.

To normalka, znowu usuń punkty przywracania wg p.2  - tylko rób to w ramach zalecanej konserwacji jak napisałem w poprzednim poście…

Pzdr,

Dziękuje za pomoc, choć i tak 60gb z 111gb jest niemniej dziwne i tak. W każdym razie dzięki i pozdrawiam.

Drobna uwaga na marginesie. Nie stosuj w swoich postach do wyróżniania tekstu “red” koloru, który zgodnie z regulaminem Forum jest zarezerwowany dla Administratorów…

Z regulaminu:

3.14 Wprowadza się następujące zasady używania kolorów fontów:

a. Kolor “red” pozostaje do dyspozycji Administratorów,

b. Kolor “green” jest zarezerwowany dla Moderatorów.

 

Pzdr,

Dzięki, mógłbym przez przypadek dostać warna czy coś :slight_smile:

 

 

A i mam jeszcze jedno pytanie. Gdy czyściłem komputer Odkurzaczem (ten program,nie urządzenie domowe), to wyłączyłem  przez przypadek z autostartu Nvidia Display Driver Service, bo podobno obciąża system. Sterowniki dzisiaj rano wgrałem nowe do karty graficznej, tak więc nie za bardzo wiem co mam zrobić. Zainstalować Odkurzacz i jakoś się starać to do autostartu dać, czy samo się dało bo wgraniu nowych sterowników?

Po zainstalowaniu Odkurzacza pewnie Nvidia pojawi się w autostarcie. A jak nie, to nic się nie dzieje.

PS. Można potem to sprawdzić np.  w CCleanerze w opcji Narzędzia > Autostart. 

No właśnie sprawdziłem i nic nie ma, nawet żadnego wpisu.