Zanikanie obrazu na kablu hdmi

Witam serdecznie

Wczoraj zakładałem inną kartę graficzną do mojego komputera w celu sprawdzenia jej działania, gdyż istniało prawdopodobieństwo, że jest ona uszkodzona. Obraz na niej, już po uruchomieniu systemu co jakiś czas zanika i pojawia się znowu. Czasami podczas zaniku wyświetlany jest komunikat brak sygnału. Po powrotnej zamianie kart graficznych okazało się, że problem teraz również występuję na mojej poprzedniej karcie. Dodam, że zamieniane karty były takie same. Chodzi o Radeona RX470.

Jeżeli podepnę kartę kablem DVI, obraz nie zanika, wszystko jest w porządku. Problem występuje tylko podczas podłączenia kablem HDMI.

Mam pytanie czy podczas takiego przekładania mógł wystąpić problem ze sterownikami, który powoduje zanikanie obrazu, czy jest to raczej problem spowodowany uszkodzeniem sprzętu?

Sam sobie odpowiadasz. Winny na 90% jest kabel. Możliwe że gdzieś się kabelki załamały i nie łączą w pewnych pozycjach.

Jutro połączę nowym kablem i dam znać czy problem się rozwiązał

Może brak tzw. masy? Spotkałem się z czymś takim, wystarczy kabel HDMI “obrócic” końcówkami…