Zaniki Internetu

Wszystko zaczeło się od zakupu nowej płyty głównej - MSI 760GM-E61. Ma ona wbudowany gigabitowy LAN. Po podłączeniu kabla w ogóle nie wykrywała interfejsu. Pomogła zmiana duplexu na 10 Mb/s. Ale jak się okazało później występują zaniki internetu. Jest jakieś 5 minut po podłączeniu kabla, później prędkość spada do paru kb/s system, nie raportuje żadnego błędu a internet sam znika. Kabel sprawny bo posiadam 2 komputery. Internet netii poprzez tp-link 8840. System Windows 7 64 bit (na 32 bit próbowałem). Z tymi czasami zaniku to teraz nawet różnie jest, jak się wydaje po godzinieże wszystko ok to ciach :confused: Oszczędzanie energii wyłączone.

Z kartami zintegrowany dość często jest problem nawet nowe mają usterki , a co idzie zatym potrafią właśnie świrować , ja w sieci dokładam na pci karty wtedy bo użytkownikom nie chce się zanosić tego do serwisu :slight_smile:

Też myślę, że zainwestuje w coś wolniejszego na PCI. Nie jest to bardzo uciążliwe ale jednak jest

Na Pci to koszt 25 zł standartowy realtek

Wciąż mnie nurtuje fakt “dlaczego?” Jedynym wytłumaczeniem jest to, że nowa sieciówka jest gigabitowa. Z resztą musiałem zmienić duplex na mniejszy bo nawet nie wstawał :confused: