Zaniki Internetu

(Kozza) #1

Wszystko zaczeło się od zakupu nowej płyty głównej - MSI 760GM-E61. Ma ona wbudowany gigabitowy LAN. Po podłączeniu kabla w ogóle nie wykrywała interfejsu. Pomogła zmiana duplexu na 10 Mb/s. Ale jak się okazało później występują zaniki internetu. Jest jakieś 5 minut po podłączeniu kabla, później prędkość spada do paru kb/s system, nie raportuje żadnego błędu a internet sam znika. Kabel sprawny bo posiadam 2 komputery. Internet netii poprzez tp-link 8840. System Windows 7 64 bit (na 32 bit próbowałem). Z tymi czasami zaniku to teraz nawet różnie jest, jak się wydaje po godzinieże wszystko ok to ciach :confused: Oszczędzanie energii wyłączone.

(pysiu) #2

Z kartami zintegrowany dość często jest problem nawet nowe mają usterki , a co idzie zatym potrafią właśnie świrować , ja w sieci dokładam na pci karty wtedy bo użytkownikom nie chce się zanosić tego do serwisu :slight_smile:

(Kozza) #3

Też myślę, że zainwestuje w coś wolniejszego na PCI. Nie jest to bardzo uciążliwe ale jednak jest

(pysiu) #4

Na Pci to koszt 25 zł standartowy realtek

(Kozza) #5

Wciąż mnie nurtuje fakt "dlaczego?" Jedynym wytłumaczeniem jest to, że nowa sieciówka jest gigabitowa. Z resztą musiałem zmienić duplex na mniejszy bo nawet nie wstawał :confused: