Zaniki Napięcia Pomocy!

Mam problem z swoim koputerem a mianowicie z zrzutem napięcia. Wymieniłem zasilacz a on dalej po jakiejś chwili się wyłancza a przycisk Power na obudowie reaguje dopiero po dłuższej chwili. Zauważyłem, że mój procesor ma dużo wyższą temperature wcześniej ten Athlon 2000 XP miał 39 do 43 stopni a teraz ok 53 stopni płyta główna jest firmy MSI model KT400 pomóżcie


Zmiana tutyłu

As.

Pierwszy raz słyszę.

Zasilacz założyłeś nowy,sprawdź jego napięcia tak.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Lub bios,program Everest.

http://download.chip.pl/download_132148.html

Dlaczego wymieniałeś poprzedni,czy się spalił.

Temperaturę procka jak sprawdzałeś,najlepiej sprawdź w biosie i program Everest.

Normal około 50 stopni,stres 55 do 60 stopni - czym niżej tym lepiej.

Sprawdź chłodzenie procesora,wyczyść z kurzu,może jak coś robiłeś na płycie to ruszyłeś cooler,ułóż taśmy sygnałowe i kable.

Co do temperatury to u mnier była zawsze do 45 stopni a teraz powyżej 50 może płyta główna podaje na niego za wysokie napięcie bo sprawdzałem moją płytę główną z innym procesorem i ten sam efekt włanczam komputer po chwili się wyłancza po ok. 10 sekundach i nie idzie go włączyć przez chwile. A zasilacz zmieniłem bo na niego padło podejrzenie się spalił ale po wwymianie okazało się że to nie on.

Sprawdź napięcie procesora w biosie,bo może za wysokie i dlatego procesor się grzeje.

Trzeba sprawdzić wszysto ,najlepiej na innym kompie.

Możliwe że płyta główna uszkodzona,ale w tym wypadku tylko serwis.

W ktorym miejscu konkretnie w programie EVEREST mozna sprawdzic temperature procka ??

Komputer - czujnik.

Niemam jak sprawdzić tego napoięcia bo komputer od razu się wyłancza na początku się wyłanczał po uruchomieniu aplikacji typu Nero itd. Czyli z tego co zrozumiałem płyta główna jeżeli jest uszkodzona to podaje za wysokie napięcie na procesor i to może być też powodem tego , że mi się komp wyłancza ?

powiem tak : jak zasilacz sie pali to zazwyczaj ciagnie za soba jeszcze kilka innych rzeczy np. pamiec , grafe itp. podejrzewam ze moze to byc płyta lub pamiec . tak jak radził JN wyczysc wszystko z kurzu bo kurz jest dobrym przewodnikiem pradu i moze robi sie gdzies zwarcie poza tym sprawdz docisniecie coolera na procku , najlepiej ,jak bys go zdjął iponownie nasmarował pasta , docisnał dobrze cooler jesli nie skutkuje przełóz pamiec do innego banku ,a najlepiej jak bys ja sprawdział w innym kompie

kurzu niema ale co do pamięci to sprawdze na innym kompie. A jeśli to płyta główna to co polecacie pod Athlona 2000 XP

Znalazłem taką płyte co o niej myślicie

GIGABYTE GA-7VA wersja BOX

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53404714

Nie będę Ci doradzał odnośnie płyty,ale raczej nie kupij takich rzeczy z Allegro - wielka niewiadoma.

Ja bym dołożył i kupił nową z gwarancją.

Mógłyś podać definicję tego procesu ?

Nie ma na to definicji poprostu włanczam komputer a po ok 10 sam się wyłancza i przez jakąś chwile nie moge go znowu odpalć musze odczekać ok 5 minut włanczam i znów samo zrzut napiecia

Bo cos takiego nie istnieje - z różnych

przyczyn masz zaniki napięcia.

Nie myl pojęcia zrzutu pamięci z tym

procesem - analogia nie istnieje :smiley: