Zaniknęły dźwieki systemowe+LOGI i samopomoc

Potraficie mi pomóc?

Kilka dni temu zniknęły mi dźwięki systemowe, ale i zniknęła możliwość ustawienia ich od nowa. Opcja wszelkich zmian jest zablokowana!

Nie działa mi też winamp. Wyskakuje komunikat: że nie mam karty dźwiękowej i takie tam…, że powinienem kupić sobie nową i tyle.

Nie widać konfliktów w menadżerze urządzeń, sterowniki sprawdzone… AdAware,Spybot,A-SQUARE i takie tam nic nie znajdują. AVAST po skanowaniu wyświetlił mi monit:

Zastanawiam się, czy jakiś robak nie usunął mi czegoś… Acha, miałem też coś takiego:

ale wywaliłem to… Profilaktycznie wklejam LOGA.

Konfliktów w kodekach też raczej nie widzę…

Porażka, już nie mam pomysłów.

HELP! Pozdrawiam.

PS.

Matodate jest Ok…

Log jest czysty :slight_smile:

Próbowałeś przeinstalowywać sterowniki do karty muzycznej?

:cry:

tak…

Instalowałeś ostatnio jakieś kodeki ?

Codec Pack All in One, pobrane chyba z Dobrych Programów, ale wywaliłem to. Praktycznie to wywaliłem wszystkie kodeki… :slight_smile:

Filmów nie oglądam, dvd też nie używam, więć praktycznie po co mi one… :slight_smile:

Problem, niestety pozostał… !

Wywal je. I zainstaluj te http://www.h3u.de/downloads/index.html

I napisz czy działa już dźwięk.

Tak zrobiłem i nic…

Nie mogę zrobić zrzutu, więc jeszcze coś opiszę:

w-

Właściwości : Dźwięk i urządzenia audio, w zakładce Głośność jest zaznaczone “Umieść ikonę na pasku zadań” i ikony owej nie ma…

W zakładce Dźwięki, w dolnej ramce p.t. Dźwięki:, jest przycisk przeglądaj, który działa bez problemu, ale obok jest przycisk “>” który służy do odsłuchania danego dźwięku i jest on wyłączony i nie reaguje na żaden zapisany dźwięk (oczywiście WAV…i oryginalny WINDOWSa i nie oryginalny również…)

Konfliktów nie widać. Wszystkie testy karty dźwiękowej oczywiście są OK.Robaków nie ma.

Nie działa mi WINAMP. Wyskakuje monit, że nie mam karty dźwiękowej…

Oczywiście ją mam. Działa większość odtwarzaczy audio-video (WMP, Quick itd.). Nie mam dźwięków systemowych, nie mam też dźwięków które powinny być słyszane na stronach www (np.we Flash`u). Podczas uruchamiania kompa, słychać w głośnikach “stuki”, co znaczy, że karta jest widziana… Myślę, że coś jest wyłączone. Za cienki jestem, żeby samemu to znaleźć. Format by pewnie rozwiązał sprawę, ale to za proste… :slight_smile: POMOCY

i jeszcze jeden LOG, może czegoś nie ma??

Złączono Posta : 24.09.2006 (Nie) 21:47

…profilaktycznie usunąłem i zainstalowałem na nowo winampa.

No i po uruchomieniu wyświetla się następujący komunikat:

…dla mnie bełkot… Może ktoś z Was potrafi wyczaić o co chodzi…?!

Przypominam, że inne playery działają…

Złączono Posta : 24.09.2006 (Nie) 22:31

…no i pomogłem sobie SAM!

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=72539

Dzięki

Złączono Posta : 12.10.2006 (Czw) 23:30

Usunąłem wszystkie kodeki

Zainstalowałem K-Lite Codec Pack

W zakładce: Configuration ->Kodec Tweak Tool ->zaznacz: Fixes-> Next… i powinno pomóc… :slight_smile:

Złączono Posta : 13.10.2006 (Pią) 8:48

…i jeszcze kwestia WINAMPA

Prawym przyciskiem myszy na winampa->opcje->preferencje-> wtyczki->wyjście->zmienić wtyczkę-> konfiguruj… i tyle…

Powodzenia :slight_smile: