Zaniżony transfer w UPC 40mb zamiast 60mb

Cześć,

Wczoraj UPC wymieniło mi stary modem Thompson  na technicolor z wbudowanym wifi.

Pod stary modem miałem podpięty router TPlinka740n. Zasięg słaby jak na mieszkanie i jeszcze biorą pod uwagi że komputer a router były na linii prostej bez kłopotliwych przeszkód na drodze… (drzwi, szyba, telewizor)

Na technicolor jestem bardzo mile zaskoczony zasięgiem… praktycznie 5/5 kresek mam w całym mieszkaniu. TV jest podpięty pod modem, często korzystam z DLNA więc mam nadzieję, że połączenie laptop via TV będzie stabilniejsze niż na TPlinku.

====

Testując prędkość na speednet niestety nie mam obiecanej prędkości (60mb/s) tylko max 40mb/s… Więc czuje się trochę oszukany…

Patrzyłem w ustawieniach modemu… bawiłem się kanałami… większej różnicy nie ma między 1-13… (od 38-42mb/s)

Jak konfigurowałem neta na starym modemie z podpiętym TPlinkiem to zmiana kanału bardzo dużo dała… teoretycznie miałem wyższy downloan niż obiecywał UPC (dochodziło spokojnie do 30mb/s przy czym umowa była na 25mb/s).

===

Może macie jakieś porady odnoście konfiguracji tego Technicolor?

 

 

Podłącz się do komputera kablem i sprawdź.

Poszperałem jeszcze w panelu modemu.

 

Testowałem wszystkie kanały i nr. 5 jest najlepszy mam download ok 57mb stabilne połączenie więc jest dobrze.

 

W sumie nie wiem która częstotliwość ustawić 20MHz czy 40MHz szybkość pobierania jest taka sama więc… nie wiem… Czytałem, że 20MHz jest bardziej odporna na zakłócenia… ale nie wiem.

 

=========

 

Co ciekawie…

 

Wynik 57mb/s sprawdzałem na drugim komputerze (macbook)…

 

Na moim komputerze (samsung W7) max download to 40mb… O co chodzi?? Domyślam, się że problem tkwi już w ustawieniach mojego komputer  a nie już samego modemu…

 

Czy macie jakieś pomysły co warto sprawdzić w W7?

 

Oba komputerem wspierają standard N (modem jest przestawiony na tryb pracy N )

 

Liczę na wasze odp.

Może karta sieciowa na więcej nie pozwala.

Zainstalowałem przed chwilą sterowniki z 2013 roku dalej prędkość nie jest większa niź 40mb/s…

Moja karta sieciowa to: atheros qualcomm ar9285 dyczytałem że max prędkość karty to 150mb/s więc powinno dać radę bezproblemu obsługiwać 60mb/s

Te 150Mb/s to teoria i do osiągnięcia co najwyżej w warunkach laboratoryjnych, w rzeczywistości na draft-n nie wyciągniesz raczej więcej jak te 40Mb/s, tak więc twoja karta jest tu wąskim gardłem i nie ma co szukać winnych i czuć się oszukanym, tylko dostosować sprzęt do nowych warunków.

Jestem mocno zdziwiony, że mac z 2006 roku i jego karta sieciowa nadąża nad Internetem 60mb a samsung z  2010 juz się krztusi z 60mb…

Jednym słowem szok

Widocznie Mac działa w standardzie n, a nie draft-n. Zmień szerokość pasma częstotliwości na 40Mhz, może uda Ci się wyciągnąć troche więcej.