Zaniżony transfer - Windows 10

Witam

Ostatnio, po raz kolejny, mój wspaniały internet zaczął się buntować. Wiem, że to nie wina dostawcy, bo ostatnio problem rozwiązał format ale tym razem chcę to rozwiązać bez formatowania. Zauważyłem, że w Menedżerze zadań, w kolumnie Sieć, usługa Host lokalny: system usługi wykorzystuje pełną prędkość łącza. Wiem, bo po restartowaniu kompa, ta wartość wynosi 0 a za chwile zmienia się w 18Mb/s (moja prędkość)

Ktoś wie jaka jest tego przyczyna?

Pozdrawiam

Prawdopodobnie system się aktualizuje i pobiera łatki, wykorzystując całą prędkość łącza. Miałem podobnie po postawieniu systemu na nowo, trwało to u mnie ponad 2h.

Zostaw na noc włączony i problem sam się rozwiąże.
(tylko Microsoft trochę Ci poprzegląda dysk twardy :wink:)

Ale żeby ciągle coś pobierało?

Na noc w sumie mogę zostawić, aczkolwiek z drugiej strony powinno gdzies być napisane, że się pobiera cokolwiek bo aktualizacje wyłączyłem.

Co do inwigilacji to jakoś mnie to nie rusza - włączając internet w telefonie czy na kompie od razu pdoejrzewam, że ktoś sobie na mnie patrzy a że nic z tym nie zrobimy… :slight_smile:

To zobacz, czy czasami się nie włączyły te aktualizacje :slight_smile:
Poza tym możesz zobaczyć:
netstat -abo
Wyświetli aktywne połączenia nazwy procesów, IP i porty.

W jaki sposób wyłączyłeś aktualizacje, bo w sposób normalny ich nie wyłączysz? Mozna wyłączyć usługę Windows Update, choć czasami mam wrażenie, Windows włącza sobie tę usługę, a potem wyłącza.

Windows + R > services.msc i tam wyłączym WindowsUpdate

Póki co jest OK, puszczę na noc i zobaczymy co z tego będzie

Takie wyłączenie jak napisałeś nie wystarczy.

Dzięki przyda się. Przynajmniej ludzie w firmach nie będą mi marudzili, że Windows wyłącza się w momencie jak piszą coś w wordzie.

Pytanie tylko na jak dlugo zadziała ten sposób, czy Windows nie przywróci sobie tego.

Przywrócić nie przywróci, ale przez jaki czas nie wiadomo.
Niektórzy jeszcze wyłączają automatyczną aktualizację sterowników, bo też potrafi uruchomić komponenty WU.