Zaokrąglone rogi

Jak zrobić rysunek z tak zaokrąglonymi rogami ?

Chciałem w swoim szablonie zrobić coś podobnego tylko o innej szerokości i wysokości.

plantsnn6.jpg

uzyj opcji do wycinania z zaokraglonymi rogami. przytrzymaj dluzej na ikonie z okraglymi przerywanymi liniami w palecie narzedzi. o photoshopie mowa… tam jest takie zaznaczenie jak to

AVAR - zacznij wreszcie używać polskiej pisowni. Prosiłem Cię już o to przez PW.

To muszę chyba photoshopa (foto warsztat) zainstalować. Niedługo dam odpowiedź i demonstracje czy działa.

Pozdrawiam.

Jest jeszcze narzedzie Rounded Rectangle Tool (U)

nim też możesz zmieniać zaokrąglenia rogów, używając np. opcji Paths (modelując jak piórem)

Dzięki za odpowiedź.

Próbowałem jednak przy używania opcji wytnij można ustawić zaokrąglenia po prostu zaznaczam feather np na 10 px. Do tej pory jest wszystko jasne. mogę nawet przytrzymując shift dorysować drugie zaznaczenia na pierwszym i w ten sposób mam literkę “T” z okrągłymi rogami. Czyli prawie jestem w domu. Jednak te zaokrąglone wycięcie nie jest ostre…

Zrobienie zdjęcia z zaokrąglonymi rogami tez nie jest zbytnio trudne:

Prostokąt zaokrąglony (na pasku opcji wybieram “Ścieżki” i ustawiam promień zaokrąglenia), rysuję prostokąt, klikam prawym przyciskiem myszy w prostokąt, wybieram utwórz zaznaczenie, odwracam zaznaczenie (ctrl+shift+I) i klikasz del. I jest gotowe… Prawie bo mnie nie chodzi oto jak zrobić zaokrąglone zdjęcie ale jak zrobić taka ramkę jak na załączonym rysunku tą koloru szarego.

OT kosz.