Zapamiętane DNS


(Kjubersson) #1

Witam,

nagle pojawił się następującym problem:

W miejscu numer 1. bezproblemowo łapie WiFi i internet hula jak powalony :).

W miejscu numer 2. niestety potrafi połączyć się tylko routerem i interentu nie ma, poniważ zapisał sobie w pamięci DNS miejsca 1. gdy wchodzi w właćiwości WiFi -> protokól internetowy wersji 4 -> Ogólne -> Zawansowane -> DNS, w adresach serwerów DNS mam wprowadzone dwa 85.255.112.115;85.255.112.186. Jak usuwam to dalej są dostępne. Przyczyna na pewno tkwi w tym ponieważ, gdy wchodze w tryb awaryjny albo adm i kasuje to wtedy w miejscu 2. internet hula, ale zaraz potem DNS wracaja. Próbowałem wyłączyć "Zarajestruj adresy tego połączenia w DNS" nie działa. Mama tam tylko zaznaczone opcje Dołącz sufiksy DNS: podstawowy i konkretnego połączenia.


(Skiff) #2

Wpisz ręcznie DNSy na:

208.67.222.222

208.67.220.220

i zobacz czy wówczas działa dobrze - są to DNSy z Open DNS


(Kolmar) #3

Przeczytaj => Niektóre strony internetowe nie otwierają się


(Kjubersson) #4

Wszystko pięknie ładnie tylko nie mogę tego pozmieniać bo ustawienia wciąż wracają. Jak już pisałem usuwałem DNS w trybie awaryjnym używałem też flushdns, ale przy normalnym użytkowniku to nie działa nawet jak mam włączone konto administratora (oczywiście to schowane konto)


(Skiff) #5

Oznacza to, że przy uruchomieniu komputera musi być włączany jakiś skrypt, który przywraca DNSy na stare dane - musisz sprawdzić system czy nie ma syfu oraz czy czasem nie masz jakiegość programu, który ustawia to automatycznie