Zapamiętanie rozmiaru otwieranego okienka

Witam.

Sprawa dotyczy zapamiętania wielkości otwieranego okienka.

Podczas otwierania niektórych ikon na pulpicie otwiera się okienko, którego

wielkość jest za mała.

Przeciągam wtedy myszką w prawym dolnym rogu wielkość okienka i taka

wielkość jest zachowana przy następnym otwarciu.

Jednak przy otwieraniu niektórych ikon wielkość okienka nie jest zapamiętana

i otwiera się ono za małe lub jako pasek.

Dotyczy to m.in. programu EasyCleaner.

Okno główne otwiera się w wyznaczonej przeze mnie wielkości,

natomiast wybór “Rejestr”, “Niepotrzebne” itd. otwiera za małe okienko,

które gdy przeciągnę do większego, nie jest później zapamiętywane.

Jak sobie z tym poradzić ?

Ustaw okienka i ikonki jaki Ci sie podoba, teraz wejdz do klucza (te ustawienia zapisane sa wlasnie tu) HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Streams\Desktop

a najlepiej to caly klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Streams

Wyeksportuj go i zapisz do pliku.reg. Teraz jak Ci sie okienka poprzestawiaja to wydawaloby sie przywrocic/zaimportowac ten plik weeksportowany, ale to sa zludne nadzieje, okienko nie zostana przywrocone do pierwotnej postaci, gdyz zapamietywanie ich jest w pamieci RAM do czasu restartu.

Aby przejsc do Twojego problemu, to ten wyeksportowany plik.reg umiesc w autostarcie - napisz bat’a lub z komenda regedit /s X:\plik.reg, teraz po zalogowaniu bedziesz mial okienka jak sobie ustawiles.

Piotr Palusiński [Microsoft MVP]

Złączono Posta : 12.08.2007 (Nie) 1:37

Jest taki program WinControl http://www.12ghosts.com/ghosts/wincontrol.htm nie będę pisał o jego wszystkich funkcjach, ale napisze o tej, która mnie interesuje. Otoż można tym programem zapamiętać rozmiar i pozycję dowolnego otwartego okienka na pulpcie i stworzyć skrót, ale nie skrót do programu tylko skrót do WinControl z odpowiednimi parametrami. I kiedy mamy otwarte okno tego programu, a zmienimy rozmiar czy pozycję tego okna to klikając na ten wcześniej utworzony skrót wracają one do tych poprzednich ustawień.

Można zrobić skrot uruchamiający od razu program z odpowiednimi parametrami, ale w tym celu trzeba napisać sobie .bat’a. Niestety przy każdym uruchomieniu będzie się pokazywało okno konsoli a sam WinControl będzie czasem przypominał, że nie jest zarejstrowany i trzeba będzie gdzieś tam jeszcze kliknąć. Trochę to nie wygodne jak się jakiegoś programu często używa, ale i z tym można sobie poradzić. Mnie wystarcza ta pierwsza metoda.

Jeżeli nie wyraziłem się wystarczająco jasno to dokładniejszy opis działania tego programu znajduje się na stronie www tyle tylko że po angielsku.

misiek5000