Zapamiętywanie danych logowania

Witam
chcemy się w domu przesiąść z Firefoksa na Edge ale nie zauważyłem w Edge funkcji podobnej do zapamiętywania ustawień danych logowania w FF.
Jest takowa czy trzeba szukać w rozszerzeniach? A jeśli w rozszerzeniach to która darmowa jest najbardziej zbliżona do tej z FF?
Pomijam temat skuteczności ochrony. Zależałoby nam aby po wywołaniu witryny oprócz hasła widoczna była także data jego założenia lub ostatniego skorzystania.

Jest oczywiście opcja zapamiętywania loginów i haseł. Musisz się pewnie tylko zalogować swoim kontem MS. To do niego przypisane są ustawienia.

Hasła są tu:

Dodatkowych opcji które opisujesz nie kojarzę. Wątpię żeby był do tego dodatek, bo przeglądarka z oczywistych względów nie udostępnia haseł dodatkom.

Na 99% przy poprawnie zbudowanej stronie będzie propozycja zapisu loginu i hasła.

Zapisane/zaimportowane znajdziesz tak:

  1. Klikasz w 3 poziome kropki
  2. Z listy wybierz ustawienia
  3. Powinna aktywować się zakładka profile
  4. W prawej dużej kolumnie masz na liście hasła
  5. Tam możesz włączyć autouzupełnianie haseł jak ktoś wyłączył

Na skróty wpisując do paska adresu lub przeciągając na obszar kart:

edge://settings/passwords


Język interfejsu możesz skorygować tu (jak widzisz azjatyckie znaki zamiast „łaciny” pomimo usuwania z systemu wwsyzstkiego o „Edge”):

edge://settings/languages

Chociaż ikona "trabslatora wyróżnia się w lewej kolumnie, bardziej niż kiedyś w Chrome (obecnie używają ikony globu ukrytej w zaawansowanych opcjach).Edge legacy lepiej wymienić na Edge Chromium.

Może miał na myśli np. Bitwarden ze własnym serwerem Open Source (vaultwarden) lub mniej już polecane:

  • 1password
  • LastPass
  • RoboForm
  • Dashlane
  • RememBear :bear:

Ale nie mają API do mechanizmu z przeglądarki (trzeba ręcznie przepisać lub z pliku txt).

Teoretycznie mechanizm synronizacji do chmury MS utrudnia automatyczną synchronizację haseł do Firefox/Chrome/Vivaldi jak nie ograniczamy się do Edge.

Dziękuję za wypowiedzi. Na razie pozostajemy przy FF bo jest w nim zapamiętanych wiele haseł które nie powinny ulec zapomnieniu a ich eksport do Edge (lub import w Edge) jest chyba niezbyt oczywisty i łatwy.

Import nie ukradnie ich z Firefox, jak formularz ma 3 pola (2 na loginy), to raczej żadna przeglądarka w tym się nie ogarnie.

Firefox z wydaniem 88 zmienił logikę wypełniania jak są dwa pola na login - do
87 brał pole najbliżej hasła a 88-92 biorą pierwsze od góry.

Import powiedzie się nawet dla formularza wykorzystującego interfejs okna dialogowego (prawie jak prompt) - podobny do pop-upa alertu (tylko do zamknięcia)/confirm (ok / anuluj).