Zapelniona partycja C


(Totalrecall) #1

Witam

Dysk mam podzielony na 5 partycji , na partycji C gdzie jest zainstalowany Windows i instaluja sie kolejne aktualizacje pozostalo juz niewiele miejsca , co sie stanie gdy ta partycja calkowicie sie zapelni. Albo co zrobic zeby sie nie zapelnila bo na pozostalych partycjach mam duzo miejsca.

Pozdrawiam

-o


(adam9870) #2

Zobacz: miejsce-dysku-t511356.html

[Czyszczenie folderów przywracania systemu](http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page p 50#entry50)

[CZYSZCZENIE LOKALIZACJI TYMCZASOWYCH](http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page view findpost p 51)

Jeżeli nie pomoże, to po prostu zwiększ rozmiar partycji C.


(Piotrkijak) #3

Warrior , wyłącz hibernację. Do tego przeleć sobie system Odkurzaczem i jeżeli trzymasz jakieś dane i programy na partycji systemowej, sugeruję przenieść je na osobną partycję. Najrozsądniej byłoby, jakbyś ewentualnie w razie potrzeby dokupił drugi dysk, ewentualnie ten co masz wymienił na większy i zrobił trzy partycje - system, dane i programy. Najlepiej jest właśnie tak właśnie zrobić, ponieważ wtedy system swoją partycję ma do wyłącznej dyspozycji i przynajmniej nie dopuści się do sytuacji, że braknie miejsca, a przynajmniej nie nastąpi to tak szybko jak w przypadku wrzucania wszystkiego na partycję systemową. Dodatkowo ma to jeszcze taki plus, że jak jest więcej wolnego miejsca, to system szybciej działa i neistety im mniej miejsca na partycji z Windowsem, tym wolniej działa i potrafi nawet zwolnić do tego stopnia, że wszystko zaczyna się przywieszać, tak więc lepiej nie dopuszczać do takiej sytuacji, bo potem może być mały problem z przywróceniem systemu do prawidłowefo funkcjonowania...


(Frog) #4

Warrior , Na tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Dostosuj swojego posta do tej zasady.


(Werniks) #5

Najszybszym i najbezpieczniejszym, ale doraźnym i tymczasowym rozwiązaniem jest przeniesienie pliku wymiany z partycji systemowej na inną partycję.

Ale najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie rozmiaru partycji C kosztem następnej (zapewne D).

Trochę miejsca możesz też odzyskać do wykorzystania zmniejszając przestrzeń domyślnie rezerwowaną dla kosza na partycji C.