Zapełniony dysk C i problem z komputerem

Na komputerze stacjonarnym z zainstalowanym windowsem XP na dysku C zaczyna mi brakować miesjca na dysku.

Gsy włącze oczyszczanie dysku to chwile się tam coś porobi po czym komputer się zawieszai dalej nic się już nie dzieje.

Mam dysk cały zapełniony 19,0 GB a wolnych mam tylko 514 MB. Nie wiem co tam jest tyle na tym dyku ale w dodaj usun programy mam tylko zainstalowane przegladarki iE, FF, program do filmow, Microsoft Office i windows media player i tym podobne rzeczy. Nie sądze, żeby tego typu programy zajęły mi aż tyle miesca w szczególności gdy niemam ich aż tak wiele na dysku. Problem ten pojawił się wczoraj gdy chciałem sobie zaaktualizować wirtualną maszyne javy. Niestety ona nie zaatualizowała mi się i w dodatku przestała mi działać. Chciałem ją odinstalować i teraz niemam jej w ogóle.

No i pojawił się u mnie problem związany z tym tematem . I nie moge sobie teraz z tym poradzić, żeby mi to wszystko dobrze funckjonowało.

Widziałem u mnie na komputerze w oczyszczaniu dysku, w którym są pliki do usunięcia, że pliki tymczasowe zajmują 571 688 KB, Temporary Internet Files 20 057 KB - nie wiem czy to dużo. Można jakoś wolnić miejsce na dysku c ?

I co zrobić żeby mi ta JAVA zaczęła działać na moim komputerze :frowning:

Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie .

Pliki tymczasowe u Ciebie to ok 500MB, Temporary Internet Files to ok 20MB. Masz zawalony dysk i bez gruntownego oczyszczania, przenoszenia plików na inne partycje czy wypalania na płyty nic nie da się zrobić.

Przenieś plik wymiany na inny dysk i wyłącz hibernację. Zyskasz kilka GB.

Wyłącz przywracanie systemu - zwolni to sporo miejsca. Możesz później ponownie je włączyć ale co jakiś czas warto usuwać powstałe automatycznie punkty przywracania systemu zostawiając tylko kilka, bo zajmują sporo miejsca. Później użyj CCleanera do oczyszczenia systemu ze śmieci. Jeśli masz pobrane wszystkie aktualizacje i system działa stabilnie to możesz też usunąć kopie zapasowe zaktualizowanych składników systemu.

:roll:

Użyłem cclenanera aby usunał mi nie potrzebne „śmieci” z dysku c i wyrzucił tak, że mam teraz na dysku C wolnego miejsca 934 MB a zajęte mam 18,6 GB więc dalej nie wiem co jest nie tak.

Nie wiem gdzie się wyłącza przywracanie systemu w Windows XP

Nie wiem co tam dyle na tym dysku C zajmuje tyle miejsca. Możecie mi jakoś pomóc ?

Zainstaluj Odkurzacz i ustaw tryb Zaawansowany (w trakcie instalacji). http://www.franmo.pl/component/content/ … lator.html

Zainstalowałem ten odkurzacz i ustawiłem tak jak mi napisałeś. Uruchomiłem program i kliknąłem Start , coś fam zaczęło się na dole wyświetlać mi ale po chwili komputer się zawiesił i całkiem się wyłączył.

Musiałem jeszcze raz komputer od nowa uruchomić. Wtedy kliknąłem w ikonke „szybkie czyszczenie dysku” i wtedy coś tam mi przeskanowało i przeczyściło do końca jednak nadał na dysku C mam zajętego miejsca 18,4 GB a wolnego 1,09 GB

dysk.GIF

Możecie mi w tym pomóc, żeby mi to w końcu działało ?

Oczyszczanie dysku ze starych punktów przywracania systemu:

Mój komputer -> Dysk C: -> [prawy przycisk myszy] Właściwości -> [zakładka "Ogólne] Oczyszczanie dysku -> [zakładka “Więcej opcji”] Przywracanie systemu - Oczyść.

U mnie daje to zwykle 1 - 2 GB wolnego miejsca.

Mikra zrobiłem tak, ale nadal mam za dużo zajętego miejsca aż 18,0 GB a wolnego miesjca mam 1,52 GB

Czy da się to jeszcze jakoś po usuwać z dysku żeby uzyskać więcej wolnego miejsca na dysku ?

Tu masz poradnik ze strony Microsoftu: http://support.microsoft.com/kb/956324/pl

:roll:

Poczytałem i zrobiłem tak, jednak na dysku C nadal mam zajęte 18, 0 GB a miejsca wolnego mam 1,52 GB

Więc nie wiem co tu tyle miejsca mi zajmuje na dysku C :frowning:

uruchom odkurzacz i uruchom moduł porzuconych folderów(odkurzacz->dodatkowe moduły->moduł porzuconych folderów)najlepiej jakbyś uruchomił wszystkie moduły

później przenieść pliki kopi zapasowych w inne miejsce(chyba że nie instalowałeś na C:

uruchom moje dokumenty PPM na pustym->właściwości->zmień docelowe miejsce na inną partycje i pozwól mu przenieść pliki/foldery

później wejdź C:\Documents and Settings\twoja nazwa użytkownika\ i usuń folder moje dokumenty(jeśli wcześniej nie wyskoczyło okienko czy skopiować pliki to skopiuj zawartość do folderu docelowego

wszystko z pulpitu przenieść na inną partycje i porób sobie skróty do tych plików/folderów na pulpit

narazie tyle

Próbowałem tak zrobić tak jak mi opisałeś pawcio1212 i głównie też zrobiłem tak jak mi napisał Mikra w swoim poście. Ale z tych wszystkich prób komputer przestał mi działać całkowicie :frowning:

Opisałem to wszystko w tym temacie dokładnie. Nie wiem co jest nie tak i bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.

Da się to jakoś jeszcze naprawić żeby mi komputer działał ? Najlepiej bez formatowania dysku i instalacji ponownej windowsa.

z tego z wyczytałem to raczej nie…

parametry podaj

Jakie parametry ?

Komputera(procesor, grafika, RAM, zasillacz itd.)

komputera

Czy na podstawie tych danych będziecie potrafili mi pomóc uruchomić mój komputer ?

Może nie uruchomić, ale mamy większą wiedzę na temat Twojego komputera, dzięki czemu możemy stwierdzić czy jakiś podzespół uległ uszkodzeniu.

Napisz też ile miesięcy/lat mają podzespoły i który wzbudza u Ciebie największy niepokój.

Będzie łatwiej:)

:wink:

Więc mam 32 ramy pamięci. Dysk C to 20 GB.

Model zasilacz: FEEL - 300 ATX

230 V, 4A, 50Hz

Max 280 w

Procesor AMD GIGABYTE

Tyle co udało mi się odczytać po ponownym rozkręceniu komputera.