Zapełniony katalog tmp

Cześć wszystkim, zainstalowałem Android Studio i przy instalowaniu wirtualnej wersji Androida instalacja nie kończy się powodzeniem, ponieważ mój katalog tmp jest pełny. System przydzielił mu tylko około 3GB. Znalazłem jakieś rozwiązania, ale nie mogę się połapać co i jak.


Nie jestem pewien, ale katalog /tmp obecnie rezyduje w ramie. Może systemd-nspawn pomoże lub edycja /etc/fstab

Trochę mnie przeraża zmiana rozmiaru tmp, łatwo coś popsuć.
http://know-how.trustcom.pl/2011/01/27/zmiana-rozmiaru-partycji-tmp-usrtmpdsk/
Wolałbym utworzyć katalog tmp na partycji home i przydzielić go Android Studio.
Coś w tym stylu.

$ mkdir /opt/android-studio/tmp
export _JAVA_OPTIONS=-Djava.io.tmpdir=/opt/android-studio/tmp

lub

mkdir ~/tmp
-Djava.io.tmpdir=/home/<USER>/tmp

Tylko, że u mnie jest to trochę inaczej odpalam Android Studio z katalogu bin poprzez studio.sh, Cinnamon mi go uruchamia i potem dodaję do menu.

Spróbuj uruchomić system w trybie ratunkowym - dodając init=/bin/bash to listy parametrów jądra. Następnie podmontowywujesz / w trybie do zapisu, tworzysz nowy plik-partycję dla tmp, modyfikujesz /etc/fstab i podmontowywujesz / w trybie tylko do odczytu. Potem możesz wyłączyć komputer (z guzika na obudowie),

Wiem, że skomplikowane, ale znacznie mniej niż podany przez Ciebie poradnik.

Jeżeli korzystasz z Plasmy5, to prawoklik naz przycisk otwierający menu „start”, po czym edytuj programy. Odnajdujesz Android Studio i w miejscu polecenie dodajesz, co chcesz. Możesz utworzyć skrypt w katalogu domowym, do końca którego wkleisz zawartość polecenia, a polecenie podmienisz na ścieżkę do skryptu.

Na razie sprawdziłem tak

cd /home/venome
mkdir tmp
export _JAVA_OPTIONS=-Djava.io.tmpdir=/home/venome/tmp

Przy instalacji emulatora najnowszego Androida znowu wyskoczyło, że brak miejsca. Mam środowisko graficzne Cinnamon.

A ile masz miejsca w /home?
df -BM /home

Sprawdź czy cokolwiek zmieni dodanie do ~/.bashrc:
export TMPDIR=/home/venome/tmp

Przeloguj się i uruchom ponownie instalację.

To polecenie export nie działało, więc zrobiłem tak. Dodałem

-Djava.io.tmpdir=/home/<USER>/tmp
 

do pliku /android-studio/bin/studio64.vmoptions
Wszedłem w Android Studio do konfiguracji Tools > SDK Manager > SDL Platforms i usunąłem uszkodzoną instalację Android 9.0 (Pie). Poprzedni projekt już nie działał, więc musiałem go stworzyć od nowa i zainstalować ponownie SDK tym razem wybrałem inną wersję Androida i zainstalowałem to co wymagał Android Studio w komunikatach.