Zapętlanie się (reset) podczas próby wyłączenia komputera

Witam, chcialbym sie dowiedziec, czy wina za niemoznosc wylaczenia komputera inaczej niz poprzez odciecie zasilania na zasilaczu, lezy po stronie oprogramowania (usterki systemu), czy tez po stronie hardware’u. I poprzez Start ->Wylacz komputer i poprzez klikani i przytrzymywanie przycisku na obudowie koputer notorycznie sie restartuje. Nie ma innej opcji jak odciecie zasilania.

Zaznaczam od razu, iz nie wiem dlaczego tak sie stalo, poniewaz przez tydzin dostep do koputera mial moj brat i rodzina, ja nie (mimo iz nikt sie do tego nie przyznal, widze ze komputer byl otwierany, ale z bebechow niczego nie brakuje).

Bede wdzieczny za wszystkie porady i sugestie.

Po pierwsze jaki system

Po drugie popraw błąd w tytule.

Poprawilem.

Windows XP Pro. wersja 2002 SP1 i SP2.

Weż do ręki instrukcję od płyty głównej i prześledź połączenie kabelków PWR i RESET może kabeleki wypadły albo ktoś je włożył tam gdzie nie trzeba.

Niestety. Probowalem rowniez odpalac i wylaczac koputer na styki i rowniez efektem byl restart. Dlatego pojrzewam, iz zrodlem problemu moze byc winda, badz wymieniony ostatnimi czasy przez ‘fachowca’ (podczas mojej nieobecnosci) zasilacz.

Czy jeszcze jakies sugestie?

Tu coś jest

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=7368

Odnalazlem problem. Chodzilo o ustawienie na Enabled pozycji ‘Ring On Power On’ w BIOSie w zakladce Power Management Setup. Chodzilo o to, ze komputer wlaczal sie gdy tylko wykrywal polaczenie na karcie sieciowej, a ze karta i modem kablowki byl zalaczony non stop, komputer zapetla sie.

Wszystkim dziekuje za poradey i sugestie.