Zapętlenie komputera na nowym sprzęcie+nie wykrywa CPU

Czy mam Ci tłumaczyć czym różni się pierwsze uruchomienie systemu (czyli instalacja sterowników i konfigurowanie ich poprzez systemowego instalatora pod konkretną warstwę sprzętową) a normalne uruchomienie systemu (gdzie Windows korzysta ze skonfigurowanej bazy sterowników)?? !!

Chyba muszę: podczas kolejnych uruchomień poprawnie zainstalowanego Windowsa, system nie sprawdza czy zmieniła się płyta główna tylko przyjmuje że jest ta sama i chce z niej korzystać. W tym przypadku płyta główna jest inna więc Windows nie ma możliwości uruchomienia podzespołów na niej się znajdujących bo niby na podstawie jakich sterowników ma się opierać?! Sterowniki są w konflikcie z podzespołami owocują niebieskim BSOD’em.

Nawet tryb awaryjny korzysta ze wstępnie skonfigurowanych ustawień pod sprzęt.

kupiłem zmiennik łącza do komputera brata ale w trybie awayjnym nie wykrywa mi CD-romu =X chyba czas zainwestować w nowy =/ .

co do mojego kompa to nadal nie wykrywa mi procka. Zainstalowałem system Vista home premium 32 bit ( oryginał jak by kto miał wątpliwości)

nie mam co mam robić=X

Wygląda to tak.

unledsn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Aktualizowałem sterowniki płyty głównej i wsytkie inne możliwe

Procesot 6 rdzeniowy z 3.2 GHZ a wykrywa jakis inny z 798 mhz. Nie wiem czemu = proszę o pomoc.

Uszkodzona płyta albo procek - inaczej nie ma możliwości aby system nie wykrywał. Dla pewności użyj jakieś dystrybucji Linuxa w wersji LIVE (np Ubuntu) i zobacz czy tam jest podobnie

Dla pewności, BIOS jest w wersji P1.10? Bo właśnie od tej wersji płyta obsługuje Phenomy II X6.

Zapomnij o XP z tym sprzętem. Tylko 7. Trzeba go sformatować i tyle.