Zapętlenie komputera na nowym sprzęcie+nie wykrywa CPU

Witam.

Mam problem z sprzętem, kupiłem bratu nowy sprzęt.

Płyte główną, pamięć ram i procesor.

płyta główna - AsRock 880G PRO 3

Pamięć ram - Kingstone 2x2gb 1600MHz CL9 HyperX Blue

Procesor - AMD Phenom II X6 1090T /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

Pierwszy problem pojawił się na samym początku xD.

e202a44a997b42f3med.jpg

(zdjęcie znalezione na necie ale to dokładnie ta sama płyta główna)

Problem jest, gdzie tu jest wejście na czytnik cd/dvd ? Mam jeszcze stare łącze ATA/IDE na starej płycie głównej i tutaj poczułem się zdezoriętowany =X

Drugi problem, po podłączeniu wszystkich części i podłączeniu do płyty głównej karty graficznej radeon HD 57XX series 1GB ddr5

Komputer się włącza pokazuje się ekran wczytywania windowsa i nagle się resetuje, i włącza od nowa, zapętla się po prostu. Wszystko jest dobrze podłączone nie jeden komputer juz składałem. ale ten problem mam pierwszy raz ( stacja cd/dvd nie została podłączona do płyty głównej więc tak jak by komp był bez cd) podczas resetowania kompa pokazuje się komunikat “No signal detected”

Dr.Debug na początku pokazywał mi kod 99 pokombinowałem zmienił się na A6 teraz nie ma żadnego wyświetpenia. tylko podczas włączania komputera pokazuje się dużo i nagle znikają.

Bardzo proszę o pomoc bo siedzimy nad tym kompem i się zastanawiamy co jest nie tak =

Pozdrawiam ReV

Ta płyta nie ma gniazda ata, musisz zainwestować w konwerter np taki, bądź nowy napęd. Co do resetów najlepiej sformatować go. Ew uruchom w trybie awaryjnym i przeinstaluj sterowniki do płyty głównej i karty graficznej. Resetuje się ze względu na złe sterowniki (na dysku masz te do starego sprzętu.

Przełożyłeś dysk ze starego kompa? Jeśli tak to brak zgodności sterowników i będzie się resetować

Te resety to problem sprzętowy, nie sterowników.

Najpierw sprawdź jeszcze raz podłączenie wszystkich komponentów - RAM, grafiki i zasilacza (również zasilania karty graficznej).

Później MEMTEST - najlepiej z pendriva (bez dysku systemowego) Takie objawy dają lekko uszkodzone RAMy - będą do wymiany.

Nowe komponenty są dosyć “prądożerne” - tu również zasilacz może nie dawać rady (zasilacze mogą tracić nawet 10% mocy nominalnej rocznie) dobrze by było sprawdzić inny zasilacz.

No dobra ale jak przełożył dysk ze starego kompa bez reinstalacji no to odpowiedź ma na 99% pewną

co za bzdury! !!

Jeżeli dysk został przełożony z poprzedniego komputera bez formatowania to logiczne jest, iż:

Instalator przy instalowaniu Windowsa na poprzedniej konfiguracji przypisał odpowiednie adresy, wystąpienia sprzętowe itp, itp odpowiednie do danej konfiguracji. Na nowym sprzęcie nie odnajduje urządzeń, które ma zainstalowane. Więc się natychmiast resetuje. Rozwiązanie, to przeinstalowanie Windows’a.

Jeśli to jest jedyne twoje rozwiązanie również można uznać to jak bzdurę. Franz ma rację może być również problem sprzętowy, jednak autor tematu dowie się o tym dopiero gdy nie będzie mógł wejść do trybu awaryjnego. Wzajemne wykluczanie swoich rozwiązań nie ma sensu.

Nowa płyta główna, procesor. Chyba nigdy nie próbowałeś uruchomić komputera z dysku od innej konfiguracji! To jest awykonalne!

Nawet jeśli Windows zostanie uruchomiony awaryjnie (w co wątpię) to oczyszczenie ze starej bazy skonfigurowanych pod adresy sprzętowe wpisów w rejestrze jest niemożliwe. Polecam zapoznanie się z identyfikatorami klasy urządzeń, zasobami sprzętowymi, adresami, IRQ.

Problem sprzętowy byłby bardziej prawdopodobny gdyby instalator Windows resetował się w niespodziewanym momencie.

I znów każdy swoje. Resetując się cały czas w tym samym momencie (ładowania systemu), są możliwe oba problemy. Zarówno problem z sterownikiem, jak i z jakimś podzespołem.

@up tutaj nie wymieniana jest karta graficzna tylko płyta główna, tutaj nie ma reinstalacji sterowników tylko bsod.

A co do adresacji urządzeń etc. Gdzie w rejestrze masz na sztywno zapisane urządzenia jak nie w sterowniku ? Uruchamiasz w trybie awaryjnym (wszystko prócz sterowników), jeśli byłaby to wina czegoś innego to przecież powinieneś mieć taki sam problem jak i z sterownikami. Wywalasz stary a instalujesz nowy i wszystko działa. Jeśli nie działa pozostaje format, to już kwestia indywidualna. Jeśli będą resety podczas instalacji systemu to trzeba wyłączyć automatyczny reset przy bsod. Potem patrzysz na kod (co ci wywaliło).

Oba problemy są prawdopodobne, do tego są 3 rozwiązania. A sam format to ostateczność. Nie wykluczajcie się nawzajem, ponieważ autor tematu sam nie wie co zrobić …

Płyta główna to nie karta graficzna weź już idź stąd :confused:

Wszystko zależy od systemu - Windows 7 powinien dać radę (nie musi!!) bo ma inną, “odsprzętowioną” warstwę obsługi sprzętu (masło maślane :wink: ). Jeśli jest to dysk z XPkiem to nie ma innego wyjścia niż reinstalacja (chociaż w przypadku 7ki tez może być to konieczne). Jak już wyżej napisano - jak nie spróbujesz to się nie przekonasz :slight_smile:

No więc tak.

Sprawdzałem wszystkie połączenia niestety nie poszło, wymyśliłem że podłącze cały stary sprzęt i zainstaluję na dysk sterowniki nowego sprzętu i przełączę spowrotem na nowy sprzęt ale widnows XP pokazuje mi że sterowniki nie są dla tego sprzętu zgodne i nawet płytka mi się nie odpala. Dziś pojadę po przełącznik z ATA na SATA abym mógł podłączyć stacje dysków i z trybu awaryjnego zainstaluję sterowniki, mam nadzieję że wtedy pójdzie.

RAM jest nową dopiero co otwarte więc wątpię abym zdążył je popsuć:P

Zasilacz ciągnie 450 jak by nie dźwigał tego sprzętu to chyba wogóle by się nie odpalił ? Czy się mylę?

Ja się na dobieraniu zasilaczy nie znam. Ale jak by były problemy z napięciami wywalało by ci resa przy obciążeniu systemu. Ogólnie sprzęt może być wadliwy od początku więc nie można tego nigdy wykluczać.

Podłącz napęd zrób formata jak bóg przykazał i będzie działać.

Rozumiem, spróbuję zrobić jak napisałem,

Ale teraz pojawił mi się kolejny problem na drugim kompie, ehhh…

do swojego PC kupiłem ten sam procesor co ma mój brat czyli AMD Phenom II X6 1095T

i grafikę Radeon HD 6850 1GB ddr5

Najpierw wymieniłem grafikę włączyłem sobie Lineage 2 i grafika coś oszalała bo zaczęły mi migać ikonki postacie znikać na milisekundy i się pojawiać. takie troche dziwne, Wszytko zaczyna migać a po przejściu się z Radeona HD4830 512 ddr3 nie ma prawie w ogóle podwyższonej ilości FSPów w grze ;/ to pierwsza dziwna sprawa.

Druga jest po włączeniu procesora zamontowanie AMD Phenom II X6 1095T zamiast AMD Phenom II X2 550. Komp strasznie zwolnił. FPS w lineage 2 spadły na łeb na szyję. jak sprawdzam jakąkolwiek grę w http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ to każda grę mam “FAIL” bo procesor nie wydala. W programie Speccy pokazuje mi dobry procesor. Ale właściwości Mojego komputera pokazuje mi Model unknow 798 MHZ…

W dodatku Program FRAPS który na procku Phenom II x2 działał bez problemowo, na x6 zaraz po włączeniu wywala się pokazuje raport błędu i się wyłącza =X

Do karty wgrałem najnowsze sterowniki z strony AMD. Jeszcze nie sprawdzałem czy da coś radę teraz, martwi mnie procesor =X

Jakieś pomysły ?

Edit literówki

Edit 2

Mój aktualny stan kompa wygląda tak ( na nim są błędy)

Radeon HD6850 1GB ddr5

4 GB ddr3 RAM

~~ 2TB HD

Zasilacz OCZ 500W

Procesor AMD Phenom II x6 1090T

Windows XP 32 Bit SP2

A wywaliłeś poprzednie sterowniki ? Nie masz w systemie żadnych dodatków do starego procesora ?

Nic nie usuwałem, myślałem że skoro ot te same firmy to po instalacji nowych sterowników karty graficznej po prsotu się nadmienią na siebie =X

Co do procka mam tylko MAD fusion for gameing Beta

Jaką Ty masz w ogóle płytę główną?

ASRock M3A790GXH/USB3 (CPUSocket)

Usunąłem wszystkie sterowniki procesora i grafiki,

chce zainstalować AMD Fussion i nie mogę bo pokazuje mi że mam nieodpowiedni system do odpalenia Fusion, ściągnąłem z innego źródła i że muszę mieć viste albo 7 widnowsa…

Może rzeczywiście tylko format mi tu pomoże i wgrywanie wszystkiego od nowa ? NIe jestem specem od sprzetu i już mnie powoli to męczy ;/