Zapezpieczenie przeciw infekcji z USB

(antiferno) #1

Czy jest jakiś program który zablokowałby możliwość infekcji z usb ? [autostart ?]

Czy może wystarczy wyłączyć to w systemie ?

Pytam bo w ostatnim czasie to było jedyne źródło alertów w antywirusie ; )

System win7x32

(Mmiszczuk) #2

Można wyłączyć autorun z USB. A jak twój antywirus przepuszcza to lepiej go zmień (avast, nod32?).

(Łukash) #3

Panda Cloud Antivirus ,dobry antywirus,przy instalacji jest opcja zablokowania autostartu.

(Kisielek) #4

Podstawowe zabezpieczenie Pendrajwa daje Autorun Protector bo przecież nie każdy ma antivira z funkcją USB autorun protect.

(antiferno) #5

Nie chodziło mi o to że mialem zainfekowany system - poprostu antywirus często krzyczał że plik na pendrive zawiera wirusa , moja znajoma jest nauczycielka i czasem coś przywlecze ze szkoły ; P

-- Dodane 04.09.2010 (So) 20:11 --

No chyba o coś takiego mi chodziło , zaraz wypróbuje

-- Dodane 04.09.2010 (So) 20:16 --

Obczailem ten programik ... to wystarczy jednorazowo zabezpieczyć pendrive po podpieciu ?

btw. dysk lokalny też warto ? bo widze że mozna

(Kisielek) #6

Oczywiście, że warto jeśli zależy ci na zabezpieczeniu :slight_smile: Tym bardziej, ze często coś nosi sie na pendrive a wystarczy podpiąć do komputera na uczelni czy znajomego i już przyniesc do domu jakis syf.

Program dodatkowo mozę wyączyć na stałe autorun i wyczyścić rejestr z jego wpisów.

Twórca wszystko dokłądnie opisałna stronie

Jest tez podobny program - PANDA Vaccine ale raz jak nim zabezpieczyłem pendriva to później straciłem do niego dostęp i musiałem formatować :stuck_out_tongue:

Program nie uchroni przed wszystkimi infekcjami typu autorun ale na pewno je ograniczy. Jednak czasem takie zabezpieczenie widziane jes przez niektóre antywirusy jako syf więc pamietaj o tym.