Zapezpieczenie przeciw infekcji z USB

Czy jest jakiś program który zablokowałby możliwość infekcji z usb ? [autostart ?]

Czy może wystarczy wyłączyć to w systemie ?

Pytam bo w ostatnim czasie to było jedyne źródło alertów w antywirusie ; )

System win7x32

Można wyłączyć autorun z USB. A jak twój antywirus przepuszcza to lepiej go zmień (avast, nod32?).

Panda Cloud Antivirus ,dobry antywirus,przy instalacji jest opcja zablokowania autostartu.

Podstawowe zabezpieczenie Pendrajwa daje Autorun Protector bo przecież nie każdy ma antivira z funkcją USB autorun protect.

Nie chodziło mi o to że mialem zainfekowany system - poprostu antywirus często krzyczał że plik na pendrive zawiera wirusa , moja znajoma jest nauczycielka i czasem coś przywlecze ze szkoły ; P

Dodane 04.09.2010 (So) 20:11

No chyba o coś takiego mi chodziło , zaraz wypróbuje

Dodane 04.09.2010 (So) 20:16

Obczailem ten programik … to wystarczy jednorazowo zabezpieczyć pendrive po podpieciu ?

btw. dysk lokalny też warto ? bo widze że mozna

Oczywiście, że warto jeśli zależy ci na zabezpieczeniu :slight_smile: Tym bardziej, ze często coś nosi sie na pendrive a wystarczy podpiąć do komputera na uczelni czy znajomego i już przyniesc do domu jakis syf.

Program dodatkowo mozę wyączyć na stałe autorun i wyczyścić rejestr z jego wpisów.

Twórca wszystko dokłądnie opisałna stronie

Jest tez podobny program - PANDA Vaccine ale raz jak nim zabezpieczyłem pendriva to później straciłem do niego dostęp i musiałem formatować :stuck_out_tongue:

Program nie uchroni przed wszystkimi infekcjami typu autorun ale na pewno je ograniczy. Jednak czasem takie zabezpieczenie widziane jes przez niektóre antywirusy jako syf więc pamietaj o tym.