Zapis czcionki w pliku PS

Witam, mam takie pytanko:

Jak dołączyć czcionke do pliku Photohopa, zeby nie było problemów z instalacją fontów na innym kompie, bo plik ma iść do drukarni, lub przerobić jakoś napis, żeby nie krzyczał, że nie ma czcionki?

Mam PS CS3

Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi :slight_smile:

Musisz wyciągnąć czcionkę z:

Start -> Panel Sterowania -> Czcionki, tam znajdziesz czcionkę i skopiuj.

Ci w drukarni muszą ją zainstalować w:

Start -> Panel Sterowania -> Czcionki, no i tam wrzuca…

Do PSD nie da się dołączyć czcionki…

Nook, takie rozwiązanie to ja znam, problem polega na tym, ze niektóre czcionki są płatne i w drukarni będą kręcić nosami, że nielegalne. Chodzi mi bardziej o coś w stylu przerobienia na grafike, (jak np w Corelu na wektory) albo o zagnieżdżenie fonta w pliku, zeby był dostępny tylko w tym jednym projekcie. z drugiej strony prezentów drukarni też nie zamierzam robić :lol:

A to jest legalne forum.dobreprogramy.pl, więc Ci nie pomożemy.

Z wyjaśnień bugjo3 , jest posiadaczem legalnie zakupionych fontów , nie wie on tylko w jaki sposób je wykorzystać w materiałach przeznaczonych do wydruku w drukarni. (czyt. w jaki sposób przygotować materiał do druku z wykorzystaniem tej/tych czcionek)

Pytanie zasadnicze - po co czcionka do pliku który ma iść w formacie photoshopa? I tak w ogóle po co w psd? Jeśli coś się robi w PS to się spłaszcza i zapisuje jako tiff z kompresją lzw. Owszem może być problem z plikiem w pdf, czy corelu dlatego “krzywi” się fonty, ale o takich cudach jak czcionki do pliku psd, który idzie do drukarni nie słyszałem :slight_smile: Bo niby co drukarz będzie tam zmieniał? :expressionless: