Zapis .gif

Hej. Znalazłam w internecie kilka zdjęć i chciałabym je zapisać na komputerze. Gdy otwiera się okienko “zapisz jako” mam możliwość zapisu:

  1. na Mozilli - tylko jako .gif i “wszystkie pliki”

  2. na Internet Explorerze - .gif i mapa bitowa

A mi bardzo zależy na zapisie w .jpg

Wiem, mogłabym to niby zmienić rodzaj formatu, ale, gdy otwieram jakikolwiek zapisanych obrazków jest tylko białe okno, nawet na podglądzie. Dlaczego? :?

Jak zapiszesz w JPG to obrazek nie będzie ruchomy.

Te obrazki nie są ruchome, a jednak zapisane w .gifie .

Aha to zapisz je na dysku w .gifie i otwórz w np: Paincie i zapisz w .jpg

Ale one w ogole mi sie nie otwieraja. Gdy otworze w jakimkolwiek programie graficznym to mam puste okno…

Na obu przeglądarkach tak się zapisuje?

Na obu. O_o

to może pomóc :wink:

http://support.microsoft.com/kb/810978/pl

lub opróżnij folder Temp z dysku C:.

Czy możesz dać namiar na te obrazki abym mógł sprawdzić co jest grane?

Tu chyba chodzi o każdy obrazek, a nie o jakieś konkretne, więc nie ma co prosić o namiary, czyż nie? Też kiedyś miałam taki problem.

Spróbuję zrobić to z tym folderem. No tak, to dotyczy większości. A czy może mieć to coś wspólnego z tym, że autor “wrzucił” je na stronę właśnie w takim rodzaju pliku?

jeśli autor zamieścił pliki .gif to nic dziwnego, że tak je zapisuje po ściągnięciu;

zapisujesz je pojedynczo czy całą stronę WWW?

spróbuj wybrać pojedyncze zdjęcia z okna przeglądarki - prawy klawicz myszy i “zapisz obrazek jako”, wtedy pokaże jego oryginalny format

Pojedynczo.

Teraz zrobię to trochę okrężną drogą - spróbuję zrobić zrzut ekranu i wyciąć zdjęcie w Paincie.

Ojejku, tak się będziesz męczyć… próbowałaś wyczyścić tamten folder? Albo zrób to co było w tym linku opisane.

Albo możesz dać prawo klik na dany obrazek potem “Wyślij obrazek” i przekopiować go w trakcie? ;>