Zapis i odtwarzanie filmów w Google Drive

Czy w google drive można wrzucić film i oglądać z dysku ?
Wiem, że można wrzucić na dysk z możliwością odtworzenia tylko konkretny format ale po przekonwerterowaniu jakość jest katastrofalna.

Zgaduje ze mechanizm który konwertuje video pewnie jest taki sam jak YouTube.

Ale samo odpowiedziałaś sobie ze można.

W suporcie nie ma nic napisane
https://support.google.com/drive/answer/2423694?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en#zippy=

Masz tam dozwolona rozdzielczość i formaty kodowań

Wrzucałam już filmy w formacie avi, mp4 ale kiedy klikam na odtwórz przekierowuj mnie na stronę convertera google.

Nie korzystałem z odtwarzacza Google Drive. Może wszystkie konwertuje aby ograniczyć transfer lub mieć pewność aby działały.

A nie masz opcji “pobierz mimo to”? Wtedy to odtwarzacz na PC / TV / Mi-Box by sam musiał próbować odtworzyć o ile szybkość pobierania dałaby radę na oglądanie (niby to są czasem 2 MiB/s ~ 16,78 Mbps).

Wadą by było kopiowanie linka na telewizorze bez aplikacji co by to ułatwiała i nie groziła banem na konto Google.

Chciałabym wrzucić filmy na dysk żebym mogła np odtworzyć je z poziomu telefonu.
Skontaktowałam się na chacie z konsultantem i polecił mi do odtwarzania filmów Zdjęcia Google. Faktycznie idealnie odtwarza wszystkie formaty filmów.