Zapis naciśniętych klawiszy

(K/lMIL) #1

Mój kumpel robił sobie maila. I po zrobieniu zapomniał jaki numer dał w nazwie. Czy jest możliwość odzyskania tego adresu mailowego?

(Jan Szatan) #2

Nie ma takiej możliwości, chyba że miał keyloggera przed założeniem poczty w co wątpie.

(K/lMIL) #3

Mój nauczyciel od informatyki mówił że można to sprawdzić i myślałem że mogę mu pomóc :confused:

(goomish) #4

Całkiem możliwe, że można pomóc, tylko… napisałeś kompletnie nieprecyzyjnie i praktycznie bez żadnych szczegółów.

Co to znaczy “robił sobie maila”? Napisał maila, ew. dodał załączniki i wysłał i teraz nie pamięta na jaki adres?

W takim razie niech sprawdzi w folderze (programu pocztowego) gdzie przechowywane są wysłane wiadomości.

A może chodzi o coś jeszcze innego… O co?

(Jan Szatan) #5

Koledze prawdopodobnie chodzi o to że stworzył sobie konto email.

(goomish) #6

O! fakt… o tym nie pomyślałem :slight_smile:

W takim razie ja bym spróbował wejść ponownie na stronę zakładania konta (o ile pamięta na jakiej stronie/portalu to robił :-D) i w polu login/nazwa użytkownika wpisał pierwszych kilka znaków tej zapomnianej nazwy.

O ile nie zajdzie wyjątkowo niekorzystny zbieg okoliczności - robił to korzystając z Opery, wyłączył w przeglądarce autouzupełnianie, autor strony nie wyłączył jakimś skryptem zapamiętywania wpisywanych w pola danych to może zadziałać właśnie w/w autouzupełnianie danych formularzy i pokazać zapomniany wpis. Warto spróbować.

Z hasłem będzie gorzej…

(Asterisk) #7

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny,

bo na razie jest on mocno mylący

Inaczej temat poleci do śmietnika.

(K/lMIL) #8

Tworzył nowego maila. A przypomniała mu sie nazwa tylko hasła nie pamięta xD

astersik jak mam inaczej nazwać temat?

(goomish) #9

Rany… nie tworzył nowego maila, tylko zakładał nowe konto pocztowe

Co do hasła. Jeśli na stronie jest formularz pozwalający na przesłanie zapomnianego hasła - trzeba z niego skorzystać. Jeśli nie ma, cóż… widocznie to nowe konto nie było aż tak bardzo potrzebne, nie korzystał z niego zbyt często skoro zapomniał hasła. W takim razie nie odczuje zbyt boleśnie, jeżeli po prostu zapomni o tamtym i załozy sobie nowe konto :slight_smile: