Zapis nie powiódł się

Problem pojawił sie przy próbie nagrywania na płytkach VAKOSS DVD+R 8x i HAWK DVD-R 4x

Z Esperanzami DVD+R 8x nie ma problemu.

Wersja Nero:

6.6.0.12

nero3dc.th.jpg

Prawdopobnie przedobżyłeś z szybkością nagrywania , płytki tak marnej produkcji tylko teoretycznie powinny nagrywać z szybkością opisaną na płytce w praktyce niestety jest inaczej. Nagrywając na hawkach minusach zawsze nagrywałem o połowe mniejszą szybkoscią jak jest opisana na płycie, natomiast kiedy chciałem nagrać z maksymalną to rówież bez powodzenia, a ostatnio przeżuciłem sie na plusy i zakupiłem 5 sztuk hawków niestety wszystkie wylądowały w koszu, teraz nagrywam na verbatim i nie ma z nimi żadnego problemu nawet na max zapisie.

PS. Z opisów na http://www.cdrinfo.pl wynika że najbardziej odpowiednim i prawidłowo działającym firmware w tych nagrywarkach jest wersja CSTJ

Może nagrywarka ma problem z tymi płytami. Nagrywaj je wolniej lub zmiana firmware której nie polecam. :smiley:

równie dobrze płyty mogły być do bani, moi koledzy zwłaszcza z płytami hawk mieli duże problemy, dokładnie rzecz mówiąc płyty były w momencie kupna uszkodzone i to wszystkie które kupili

Ustawienie prędkości na 4x nic nie zmienia.

Myślę że płytki sa poprostu niereformowalne, i twoja nagrywarka ich nie lubi. Firmware może cos zadziałać, ale nie na 100%.

Skoro nagrywarka nie ma problemu z esperanzami to napewno jest sprawna , a widocznie ma jakieś “uczulenie” lub problem z prawidłowym rozpoznaniem innych płytek, mogłoby sprawe rozwiązać wczytanie nowszego biosu , ale od wersji powyżej CSTJ (ta jest ok) nie ma pochlebnych opini , pozostaje więc dopasować płytki do nagrywarki. Z tego co sie oriętuje to nagrywarki z DL i z tej serii 16** jak narazie nie mają dobrych opini i jak można zauważyć najczęściej do nich pojawia sie nowe firmware ale nie ma co narazie sie przejmować zapewne wcześniej lub później pojawi sie zadawalające firmware które usunie wszyskie jej mankamenty.

Dzięki za pomoc.

Firmware na razie nie będę zmieniał.

Ale zrobię sobie czarną listę płyt :lol:

Na razie są na niej Hawki i Vakossy