Zapis obrazków ze stron www

hej mam pytanie czy można jakoś pobierać dokładnie chodzi mi o zapisywanie sobie na komputerze jakiś obrazków zdjęć ze stron www kiedy to jest jakby zablokowane bo kiedy daje prawym myszki to nie ma opcji zapisz plik … proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie…

Hej!

2 proste sposoby

  1. Cache przeglądarki (skoro coś widzisz to musi być w cache’u) są nawet programy do przeglądania cache dla Opery FF i IE

OperaCacheView 1.2

MozillaCacheView 1.21

IECacheView 1.27

  1. Zrzut ekranu - popularnie PrintScreen - można przez klawisz (słaba skuteczność), można przez zewnętrzne programy - zarówno darmowe, jak i płatne. Z tych drugich najlepszy jest SnagIt.

spróbuj kliknąć PPM->Właściwości i skopiuj stamtąd adres, wklej w nową karte/okno przeglądarki i wtedy PPM->zapisz element docelowy jako… / zapisz obrazek jako

Hej!

Często właśnie zablokowany jest PPM - więc zapomnij. Twój sposób można jedynie stosować w FF, gdzie jest wtyczka odblokowyjąca PPM na wszystkich stronach.

Remix wiesz może jak się nazywa ta wtyczka :?: .

EDIT

Już mam Otwieram Narzędzia–>Opcje…–>Treść–>Obok “Włącz obsługę JavaScript” klikam na zaawansowane i odznaczamy blokowanie lub zmianę menu kontekstowego.

W przeglądarce Maxthon2 masz zrzuty po dwóch kliknięciach.