Zapis pliku graficznego photoshop

Do jakiego formatu zapisać plik żeby nie stracić efektów pracy żeby pozostał taki sam jak w programie? Czy to wogółe możliwe?http://img163.imageshack.us/img163/6764/beztytuushi.png

.psd

No tak ale mi chodzi żeby można było go wrzucic np. do netu.

No a co za problem wrzucić PSD do netu? Spakuj go ZIPem jeśli chcesz, zaoszczędzisz miejsce na serwerze i czas pobierającego.

Do netu to raczej.png albo .jpg (lub jeszcze malo popularny .webp) - ale tu już starta jakości, warstw itp.

Do archiwizacji i druku .tif -ale też nie zachowasz warstw i efektów

Zawsze możesz trzymać sobie na kompie w natywnym formacie plik do edycji, a do netu zrobić eksport do png czy jpg.

Możesz zapisać projekt do pliku .PDF Wtedy w internecie będzie normalnie wyświetlony, a po wrzuceniu go do Photoshopa zostaną zachowane warstwy.

I nie masz straty na jakości.

Do pdf? Chyba raczej PSD , pdf to format dukumentu i raczej takiego rozwiązania nie proponowałbym gdyż zapis takiej grafiki to zawsze utrata jakości.

Chyb, że myślisz o “przygotownie do druku”? Ale tutaj jest to raczej na potrzeby www więc - odpada :). Po co sobie komplikowac i tworzyć pdf?

PSD - pozwoli zachować warstwy i jakość. Ale o tym już przedmówcy pisali i o innych formata zapisu. Polecam TIFF, ostatecznie jpg bez zbytniej kompresji.

Szkoda, że sam zainteresowany nie wypowiada się w tej sprawie.

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Owszem plik .PDF generalnie najlepiej nadaje się do druku, natomiast w Photoshopie mamy możliwość zmieniać ustawienia przedefiniowane.

I tak na przykład ustawiając “Najmniejszy rozmiar pliku” w ustawieniach formatu Photoshop .PDF uzyskujemy plik o dobrej jakości wyświetlania na ekranie.

Najważniejszym jednak plusem tego zapisu jest fakt, iż zachowujemy wszystkie warstwy, czyli po wrzuceniu takiego pliku do Photoshopa mamy możliwość pracy na stworzonych warstwach.

A taki efekt (chyba) chciał uzyskać kolega, który założył ten temat. :slight_smile:

Aby wrzucić do Internetu i zachować dobrą jakość polecam zapisywanie w formacie .png

Ale przedtem radzę złączyć warstwy.

Nie ma możliwości zachowania opcji edycji po zapisaniu w formacie innym niż PSD. Można zapisać w tiff, z warstwami, ale efekty i maski zostaną spłaszczone.