Zapis str. www (post na fb)

Próbuję zapisać stronę z postem na fb. Zapisuję jako str. www kompletna i jako wszystkie pliki, próbuję przez dwie różne przeglądarki i za każdym razem kiedy otwieram tę zapisaną stronę, to albo nic się nie wyświetla, albo wyświetla się kompletnie nieczytelna. Nie rozumiem, co się stało, bo robiłam tak w przeszłości wielokrotnie i nie było problemu. Jak mogę skutecznie zapisać taką stronę, by móc ją komuś przesłać? Zrzut ekranu nie wchodzi w grę, bo są tam odnośniki i potrzebuję aby te osoby mogły w nie kliknąć

Po prostu udostępnij posta i będzie gitara. Chyba, że to jakaś grupa - to wtedy osoba musi być wewnątrz tejże.

Kopiowanie tekstu nie da ci nic, bo nie skopiujesz linków.

Na czym ten post? Twoje Aktualności, jakiś fanpage, czy grupa?

@ blumberplumber - jak bym mogła udostępnić, to bym chyba to zrobiła. Przecież właśnie dlatego potrzebuję pobrać, że post jest na grupie, do której te osoby nie mają dostępu.

Zainstalowałam w końcu jakiś dodatek i on pobrał stronę prawidłowo. Jednak nie rozumiem, po co wtedy takie opcje wbudowane w przeglądarki, skoro nie działają? Jeszcze do niedawna mogłam pobierać strony za pomocą przeglądarki, a teraz do każdej bzdury potrzebne dodatki :confused:

Wiem że problem rozwiązany ale może wydruk do PDF zachowa odnośniki?

1 polubienie

Właśnie, nie wpadłem na to :smiley:

@hindus Dzięki, sprawdzę następnym razem :slight_smile:

Może Facebook nie dba o kompatybilność kodu z opcją zapisz jako plik „offline”.

Wątpię, że Firefox / Chromium zanalizuje problem co jest przyczyną w celu ulepszenia zapisz jako jak to tylko problem dla pewniej grupy z 1-2 (nie wiem czy Facebook banuje szybko niechciane boty/AI/multikina) mld ludzi.


Raczej problemem nie jest prywatność grupy lub że moderator wpuszcza jak mu się dane osobowe lub zdjęcie „spodoba”.

Nie wiem co masz na myśli, ale jeśli grupa jest zamknięta, to nie da się udostępniać postów osobom nie należącym do tej grupy. Nie wiem kogo moderator wpuszcza czy nie wpuszcza, ale chyba nikt nie będzie prosił o dodanie tylko po to, żeby jeden post przeczytać, jeśli poza tym tematyka grupy go nie interesuje

Miałem na myśli jakby ktoś w dostępności grupy widział problem - ale to Facebook musiałby doklejać JavaScript na wykrywanie czy strona jest ładowana z dysku użytkownika. Co się raczej nie dzieje jak dodatek typu „SingleFile” zapisuje poprawnie a prawie nic z kodu nie usuwa.

1 polubienie

@krystian3w A, teraz rozumiem. Pobrałam przez przeglądarkę jeszcze inną stronę, tak dla testu i ta wyświetla się prawidłowo, tylko czat się nie wyświetla. Kiedy pobrałam ją za pomocą dodatku, to czat jest widoczny. Także to nie tylko z fb jest problem…

Możesz próbować znaleźć czy jest to opisane na „Chromium Bugs” / „Mozilla bugzilla” i czy ktoś jakieś działania podjął np.:

  • niska ranga dla błędu (nie naprawią szybko lub jako zbieg okoliczności)
  • wyznaczenie:
    • opiekuna „zgłoszenia” czy
    • programisty co oceni jak to naprawić lub czy jest dokumentacja np. w3c / whatwg / wcag jak powinno działać „zapisz jako”.
1 polubienie

To jest wybór pomiędzy zapisem strony tak, żeby np. działała nawigacja oparta o proste skrypty vs. tak żeby zachować 1:1 obecnie wyświetlaną treść.
Podejrzewam że dodatek po prostu zgrywa obecne drzewo DOM (czysty HTML) i nadpisywane są odnośniki do zewnętrznych zasobów na takie lokalne. W przypadku „Zapisz stronę” z przeglądarki, zapisywane jest oryginalne drzewo DOM oraz skrypty. Problem w tym, że te skrypty uruchomione z innej domeny (z dysku użytkownika) nie mają już prawa do łączenia się z serwerem pierwotnym (względy bezpieczeństwa - po obu stronach).

1 polubienie

@hindus - ale jeszcze do niedawna pobierałam w ten sposób posty z fb i nie było żadnego problemu. Chyba coś musiało się zmienić w ciągu ostatnich paru miesięcy…

Oni co chwila coś zmieniają, rozwalają działające funkcjonalności (zwłaszcza od tej biznesowej strony - ludzi prowadzących fanpage itd. swoich firm) i niestety Facebook to zbyt duży gigant żeby się przejmować takimi błahostkami.

1 polubienie

A w Firefox niby wielu odczuwa zwolnienie 250 osób z etatu.

Jak musieli znaleźć coś innego niż „pasywne pensje” z kryptowalut, to teraz mają maksymalnie 8 godzin dla kodu Firefox a resztę na zdrowy sen i nową pracę w prawie proporcji 1:1:1.


Google niby teraz regularnie dostaje bęcki zgłoszeń od świeższej krwi MS - co kod Chromium pewnie analizuje krócej niż 11 lat (chyba maksymalnie 3).

Jak7 to dodatek ?

@blumberplumber Save Page WE