Zapis z bluetooth bezpośrednio na kartę pamięci

Mam samsunga sgh e210. Próbuję przesłać wideo (mpeg4) z kompa na telefon, ale wyskakuje komunikat o zapełnionej pamięci, a mam puściutką kartę 1 GB. Jak zrobić, żeby bluetooth zapisywało bezpośrednio na karcie pamięci??

Spróbuj programem Obex Commander, w nim można wybrać gdzie chcesz przesłać plik.

W programie, którego używam też mogę wybrać, ale nie ma tam karty pamięci ani żadnego folderu na niej umieszczonego

W takim razie pozostaje Ci kupno czytnika, ewentualnie połączenie przez kabel, możliwe, że wtedy komputer wykryje dysk wymienny. Sprawdź tym Obex Commanderem jeśli jeszcze nie próbowałeś.

Próbowałem, ale Obex Commander w ogóle nie czyta mi bluetooth z telefonu… :frowning:

Jakich sterowników używasz (BlueSoleil, Widcomm czy Microsoft)?

BlueSoleil. A to ma jakieś znaczenie?? Kupiłem taki adapter Bluetooth, więc używam takich sterowników.

Sprawdź jaki numer ma port, który jest używany przez bluetooth. W ustawieniach Obex Commandera w zakładce Connection dodaj nowe połączenie i wybierz odpowiedni port. Później przy połączeniu wybierasz Serial port i powinien pojawić się Twój telefon.

Nie rozumiemy się. Telefon jest widoczny, ale nie mogę zapisywać bezpośrednio na kartę pamięci. Muszę zapisać najpierw w pamięci telefonu, a dopiero później przenieść.

W takim razie pozostaje zakup czytnika. Zapytaj się jeszcze na jakimś forum samsunga, może tam Ci pomogą.