Zapis zdjęć z mikroskopu

Witam, szukam rozwiązania dla obecnego zestawu który pozwoli mi na robienie zdjęć i zapis na pendrive/komputerze, bez wymiany kamery. Rozwiązania z lustrzanką również nie wchodzi. Grabber hdmi/vga niestety nie chciał współpracować. Nie chciałbym też stracić podglądu na ekranie (model H8006) - ale się z tym licze i jest to do zaakceptowania. Z tyłu ekranu znajduje się co prawda złącze USB jednak oprogramowanie nie zakłada zapisu zdjęć ani nie jest ono wykrywane przez komputer. Jeżeli ktoś miałby pomysł, dorzucić coś konstruktywnego to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.



Zacząłbym poszukiwania od napisania co to konkretnie za model mikroskopu… :slight_smile:

To akurat jest najmniej istotne bo mikroskop to zestaw kilku elementów, kamera to prosty model VGA popularny u Chińczyków - te kamery nie są w żaden jednolity system oznaczone a dystrybowany przez firme techrebal w Polsce - jak ktoś jest temacie to wie o co chodzi. Prosty model model VGA - jak widać, bez dodatkowych wyjść, slotem sd.

Przyznam, że nie wiem. Szedłem więc takim tokiem rozumowania: wiedząc jaka elektronika siedzi w tym co rejestruje obraz, można próbować szukać jakiegoś software, które się z nią dogada.

Co konkretnie próbowałeś użyć?

Ok, Januszek dziękuje za dobre chęci.

Wasabi używałem PAWONIK JL-HVC01, z racji tego że nie ma stricte graberów vga to sygnał był wyprowadzony z kamery przez przejściewke vga na hdmi, ktory podejrzewam zawalił całą sprawę.

Link