Zapisanie obrazka do zmiennej

Ech ;). Widać mało czytałeś helpa ;]. Nie pytaj, tylko czytaj, testuj i próbuj. W helpie są nawet przykłady. Dopiero jak nie dasz sobie rady, pisz na forum :).

Ale podpowiem :roll:. Zrób movieclipa ze swoimi znaczkami w każdej jego klatce. W pierwszej klatce dajesz stop(). W panelu Properties wpisujesz jego nazwę (Instance name) i rozumiem, że jest to ‘bohater’, więc na timeline:

bohater.onRelease = function() {

	if (this._totalframes == this._currentframe) {

		this.gotoAndStop(1);

	} else {

		this.gotoAndStop(this._currentframe+1);

	}

};

To wszystko :).

Dobra teraz szukałem i nie znalazłem :roll:

Ktoś może podpowiedzieć jak zrobić warunek (if’a) żeby sprawdzić czy dany movieclip istnieje?

EDIT:

Znalazłem cos takiego:

if (Boolean(this.getChildByName('pocisk'))) {

   				 trace("jest taki! co chcesz?!");

			}

			if (!Boolean(this.getChildByName('pocisk'))) {

    			_root.attachMovie("pocisk", "pocisk", 2, {_x: pociskX, _y: pociskY});

				trace("tworze");

			}

jednak bez przerwy wykonywane jest wczytywanie mc… Cos robię źle???

Wszystko co sprawdzasz, sprawdzaj poprzez warunek ‘costam != undefined’ lub poprzez typ (wciśnij F1 i zobacz). Boolean nic nie pomorze w powyższym, twoim przypadku, dlatego, że to nie jest typ boolean. Do sprawdzenia typu służy metoda - ‘instanceof’ oraz ‘typeof’. Wszystko masz w helpie. Polecam wcisnąć F1 :D.

Wiem, wiem ale tak jest tam napaćkane że ciężko coś znaleźć szczególnie kiedy nie wie się dokładnie czego :stuck_out_tongue:

co do tego sposoby co dałeś to też nie za bardzo działa. Ciągle tworzy nowy movieclip. Aż się gierka ścina. :x

Próbowałem na wszystkie sposoby ale efekt marny:

to na przykład dwa z nich

if (pocisk.instanceName != undefined){

   				 trace("jest taki! co chcesz?!");

			}

			else if (pocisk.instanceName == undefined){

    			_root.attachMovie("pocisk", "pocisk", 2, {_x: pociskX, _y: pociskY});

				trace("tworze");

			}

if (MovieClip.pocisk != undefined){

   				 trace("jest taki! co chcesz?!");

			}

			else if (MovieClip.pocisk == undefined){

    			_root.attachMovie("pocisk", "pocisk", 2, {_x: pociskX, _y: pociskY});

				trace("tworze");

			}

kompletnie nie kapuję co jest nie tak… przeszukałem chyba z pół helpa i kilka stron w necie ale jak widać mam chyba zły dzień :?

if (_root.pocisk != undefined)

{

	trace("jest");

}

else

{

	trace("nie ma");

}

Teraz potrzebuję sposobu…

Otóż robię typowy edytor mapek gdzie układa się z obrazków mapkę do gry. program odczytuje mi już dokładną pozycję obrazka itp. lecz jest jeden problem :expressionless:

Gdy programik ustali dokładną pozycję gdzie użytkownik chce wstawić obrazek to chciałbym żeby zapisało się to w tablicy a potem sie to wyświetliło…

Zrobiłem więc cos takiego:

wynikAkcji = MojaMapa[a][b];

problem jest taki że na początku mam tablicę:

var MojaMapa:Array = new Array(

	   new Array("z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z"),

       new Array("z","z","z","z","z","z","z","0","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z"),

       new Array("z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z"),

       new Array("z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z"),

       new Array("z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z"),

       new Array("z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z"),

       new Array("z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z"),

	   new Array("z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z"),

       new Array("z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z"),

       new Array("z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z","z")

    );

No i wszystko działa dobrze, oprócz tego że tablica jest co chwilę wczytywana więc zmiana pojawia się dokładnie na ułamek sekundy, po czym tablica zostaje w starym stanie :roll:

Wstawiłem więc tablicę w if’a i wczytuje się tylko raz. No i dalej nie działa :-k Gdy teraz sprawdzam co jest w miejscu tym które zmieniłem (tworzę zmienną i pobieram dane z tablicy) to pisze “undefined”. Potem z kolei usunąłem tego ifa i tablica znowu się ciągle wcztuje. W zmiennej jest “z”…

A chciałem żeby jedno z tych “z” było zmienione np. na “0”.

ma ktos na to sposób???

Proszę o szybką odpowiedź ponieważ muszę to skończyć do końca tygodnia a to mój ostatni “klocek” do zbudowania programiku.