Zapisanie parametrów(?) modułów dźwięku Linux Mint 17

Witam, jakiś czas użeram się z szumami na słuchawkach, których nie ma kiedy włączony jest program PulseAudio Volume Control. Zauważyłem, że po wpisaniu komendy " lsmod | grep snd" i wyłączonym pavucontrol wyrzuca mi następujące parametry:

snd_hda_codec_via      32006  1 
snd_hda_codec_generic    70087  1 snd_hda_codec_via
snd_hda_intel          30783  3 
snd_hda_controller     32234  1 snd_hda_intel
snd_hda_codec         145035  4 snd_hda_codec_via,snd_hda_codec_generic,snd_hda_intel,snd_hda_controller
snd_hwdep              17709  1 snd_hda_codec
snd_pcm               105052  3 snd_hda_codec,snd_hda_intel,snd_hda_controller
snd_seq_midi           13564  0 
snd_seq_midi_event     14899  1 snd_seq_midi
snd_rawmidi            31197  1 snd_seq_midi
snd_seq                63540  2 snd_seq_midi_event,snd_seq_midi
snd_seq_device         14497  3 snd_seq,snd_rawmidi,snd_seq_midi
snd_timer              30118  2 snd_pcm,snd_seq
snd                    84025  16 snd_hwdep,snd_timer,snd_hda_codec_via,snd_pcm,snd_seq,snd_rawmidi,snd_hda_codec_generic,snd_hda_codec,snd_hda_intel,snd_seq_device
soundcore              15091  2 snd,snd_hda_codec

 

Przy włączonym pavucontrol:

snd_hda_codec_via      32006  1 
snd_hda_codec_generic    70087  1 snd_hda_codec_via
snd_hda_intel          30783  6 
snd_hda_controller     32234  1 snd_hda_intel
snd_hda_codec         145035  4 snd_hda_codec_via,snd_hda_codec_generic,snd_hda_intel,snd_hda_controller
snd_hwdep              17709  1 snd_hda_codec
snd_pcm               105052  5 snd_hda_codec,snd_hda_intel,snd_hda_controller
snd_seq_midi           13564  0 
snd_seq_midi_event     14899  1 snd_seq_midi
snd_rawmidi            31197  1 snd_seq_midi
snd_seq                63540  2 snd_seq_midi_event,snd_seq_midi
snd_seq_device         14497  3 snd_seq,snd_rawmidi,snd_seq_midi
snd_timer              30118  2 snd_pcm,snd_seq
snd                    84025  20 snd_hwdep,snd_timer,snd_hda_codec_via,snd_pcm,snd_seq,snd_rawmidi,snd_hda_codec_generic,snd_hda_codec,snd_hda_intel,snd_seq_device
soundcore              15091  2 snd,snd_hda_codec

 

Czy da się te parametry przypisać ręcznie? Jak już pisałem, przy włączonym pavucontrol nie mam żadnych szumów, a być może zmiana lub zapamiętanie parametrów na te ustawione przez pavucontrol by pomogły.

To laptop czy komp stacjonarny?

Laptop. Próbowałem już wszystkich możliwości, suwaki w alsamixer, wyciszanie mikrofonów, instalacja nowego kernela i jakieś patche, które nie pasowały do mojej dźwiękówki. Jedynie po włączeniu pavucontrol szum znika i tak jak wyżej napisałem, parametry przy włączonym programie są inne niż przy wyłączonym.

Wykonałem diff-a na obu wynikach lsmod. Oba wyniki nie różnią pod względem załadowanymi modułami.

Nie za bardzo rozumiem co to jest wykonanie diff.

Diff wyświetla różnice dwóch plików.

Czyli nie da się wymusić zapisu tych ustawień z pavucontrol?

Jesteś pewien że w konsolowym alsamixer zmieniłeś kartę na HDA Intel i tam w pozycji mikrofonu wciąsnąłęś “M” (mute)? W opcjach odtwarzania oczywiście.

Na 100%, zainstalowałem teraz Manjaro, tutaj nawet z włączonym pavucontrol jest szum i jakby cichy dźwięk zapętlonego dźwięku. Szum dopiero włącza się po uruchomieniu muzyki i tak jest w każdej dystrybucji. 

 

Edycja: Wywaliłem w Manjaro pulseaudio i ta cisza jest wspaniała. Szkoda, że większość środowisk korzysta z tego badziewia jakim jest PulseAudio. W starszych dystrybucjach z Pulse 1.1 wszystko chodziło elegancko. Nowe Pulsy 4 i 5 mają ten błąd.