Zapisywać jako png czy jpg?

Witam, nie wiem czy mam zapisywać na stronie grafiki w formacie .jpg czy .png? W kursach html pisze zeby zapisywać jako jpg lub gif, ale wg. mnie zamiast jpg lepiej jest zapisywać jako png bo jest dużo lepsza jakość. Jak wy uważacie? Który format więcej zajmuje?

pzdr.

Więc zapisuj w .png :slight_smile:

To zależy od typu grafiki - jpg najlepszy jest do zdjęć (obrazy z wieloma kolorami), z kolei PNG8 i GIF najlepsze są do grafik, w których nie ma zbyt dużego zróżnicowania kolorów, np.

belka_h1.png

Format jpg zapisuje obraz jako grafikę restorową czyli po powiekszeniu detale i krawędzie są rozmyte i częściowo zniekształcone ale ogólnie taka grafika po kompresji mało zajmuje

Natomiast zapis w formacie png zajmuje owiele więcej bo grafika jest zapisywana bez strat kompresji danych graficznych. Więc ogólnie w tym formacie zapisuje się grafike wektorową i nie tylko…no ale wszystko na ten temat mozesz znaleść TU

ok dzięki wszystkim za odpowiedzi.

dodatkowo jpg nie ma przezroczystosci ktora posiada png :slight_smile:

to jeszcze się powymądrzam :wink:

Przeźroczystość *.png owszem, ale wciąż ludziska używają głównie niejakiego IE 6, w którym bez dodatkowych zabiegów ze strony webmastera wyjdzie kiszka, a nie transparentność obrazków *.png :stuck_out_tongue:

Na stronie używa się gifów i jpegów :slight_smile:

a więc tak :

Cos kosztem czegos, jak wstawisz w .png to lepsza jakos ale długo się będzie wczytywać a jak w .jpg (słabsza jakość ale dla modemowców to lepsze rozwiązanie ) A i jeszcze jedno jak masz na serwerze limit wysyłu musisz liczyć sie z tym ze w .png szybciej ten limit wyczerpiesz :]

pozdro