Zapisywanie danych

mam pytanie czy w pliku psd są zapisywane dane licencji danych użytkownika przy zapisywaniu w psd??

w jpeg podobno to możliwe a w pnd??

Pierwszy raz o tym słysze, gdzie takie coś wyczytałeś? :slight_smile:

Moim zdaniem to jest nie mozliwe.

na jakimś forum czytając posty natknołem się ale niewiem gdzie to było :confused:

Jeśli bylo by to mozliwe to nie wiem bo jakiego guzika ? Szaty graficzne nie sa zamieszczane w .psd. Pomysl sobie ile roboty by mieli ludzie z Adobe zeby tak kazdego gonic za nielegalna wersje :)I w ktorym miejscu to mialo by byc umieszczone ?

tal ale musisz miec oryginał

Dodawanie cyfrowych informacji o prawach autorskich

Do obrazków Photoshopa można dodawać informacje o prawach autorskich, powiadamiając użytkowników, że dany obrazek jest chroniony prawem. Służy do tego technologia cyfrowych znaków wodnych Digimarc PictureMarc. Znak wodny - kod cyfrowy dodawany jako szum do obrazka - jest na ogół niedostrzegalny dla oka ludzkiego. Znak wodny jest trwały zarówno w formie cyfrowej, jak i na wydruku. Może przetrwać typowe czynności edycyjne oraz konwersje formatu pliku i jest nadal wykrywalny po wydrukowaniu obrazka i ponownym zeskanowaniu go do komputera

Osadzenie cyfrowego znaku wodnego w obrazku pozwala użytkownikom uzyskać pełne informacje kontaktowe o jego autorze. Skopiowanie obrazka z osadzonym znakiem wodnym powoduje kopiowanie również tego znaku i wszystkich związanych z nim informacji.

Więcej szczegółowych informacji na temat osadzania znaków wodnych Digimarc można znaleyć na stronie WWW firmy Digimarc, http://www.digimarc.com.