Zapisywanie do pdf w Word 2007 (wine)

(LonngerM) #1

Witam,

Wczoraj zainstalowałem siostrze na netbooku Linux Mint 17. Poprzez program PlayOnLinux zainstalowałem pakiet Office 2007. Wszystko pięknie działa, lecz dziś okazuje się, że nie ma ważnej dla niej funkcji w Wordzie, a mianowicie zapisu do PDF.

Niestety nie mam dostępu do netbooka i potrzebuję pewnej instrukcji, którą będę mógł jej wysłać. Macie jakąś radę?

(darek0107) #2

Do zapisywanie plików w Office 2007 do pdf potrzebny jest dodatek http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=7 . O ile pamiętam jest on też w Service Pack 2 albo Service Pack 3 do tego Office'a.

Pozdrawiam.

(marcin82) #3

Awaryjnie możesz skorzystać z pakietu LibreOffice, który natywnie ma funkcję zapisywanie dokumentów do pliku *.pdf.

(Revolver0) #4

Albo spóbować drukować do pdf...

(LonngerM) #5

Pod Mintem zwłaszcza jak pakiet był instalowany przy pomocy PlayOnLinux ciężko uruchomić Service Packi:) I nie znalazłem jak zainstalować ten dodatek pod Wine. Mimo wszystko jestem newbie w emulacjach.

Niestety nie ma takiej możliwości. LibreOffice zmienia rozstawienie niektórych treści w dokumentach przy wczytywaniu plików worda - a właśnie na tych głównie siostra operuje.

To rozwiązanie najbardziej przypadło do gustu - zwłaszcza, że łatwo wytłumaczyć przez telefon co trzeba zrobić:slight_smile: A to tylko dwie proste komendy:

sudo apt-get install cups-pdf

mkdir ~/PDF

Dzięki wszystkim za chęci:)