Zapisywanie dokumentu Worda 2007 jako obrazek

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zapisania dokumentu tworzonego w Microsoft Word 2007 jako obrazka.

Domyślnie na liście wyboru typów plików nie ma żadnego rozszerzenia typowego dla obrazu.

Czy zatem istnieje jakiś dodatek/wtyczka umożliwiająca uaktywnienie takiej opcji?

Posiadam pakiet Microsoft Office 2007 Sp2 ze wszystkimi możliwymi aktualizacjami.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Można zrobić screen ekranu. Albo: jeśli w dokumencie jest np. wykres lub tabela, można spróbować skopiować taki obiekt i wkleić do Painta, a potem zapisać jako jpg czy gif.

Nawet myślałem o zrobieniu screena ale dokument jest za duży (wyjeżdża za ekran).

Skopiować tego też się nie da…

Jakieś inne pomysły?

a może wirtualna drukarka drukująca do plików graficznych np. FinePrint, niestety ale program płatny.

no wałsnie płatny :frowning:

Nie ma jakiegoś alternatywnego darmowego programu?

Nie chodzi mi o jakieś nie wiadomo jakie formaty tylko zwykłe jpg lub bmp

Możesz zrobić screeny w częściach, a potem je połączyć w paintcie.

Niestety nie wygląda to tak dobrze jak się można spodziewać.

Dlaczego? W czym jest problem? Poza tym, to czemu chcesz dokument Worda mieć w jpg?

Czy to ważne dlaczego?

Chciałbym umieścić taki właśnie obrazek na swojej stronce.

Zawierałby on zarówno tekst jak i wiele innych różnych grafik osadzonych w dokumencie.

Pytałem z ciekawości :wink:

Tak jak już wspomniałem wcześniej, pokombinuj ze screenami, a potem je poskładaj w paintcie, musi się dać :wink:

a może inaczej, w word 2007 bez problemu można zapisać dokument jako pdf, następnie pdf’a można zapisać jako jpg np. w Adobe Reader

Narzędzia>Podstawowe> Narzędzie Zdjęcie

lub innym programem do pdf’ów zwykle posiadają opcje zapisu do pliku graficznego.

Chyba znalazłem rozwiązanie.

:smiley:

Powerpoint oferuje zapis dokumentu w jako obrazka. W sumie można tam osadzić i tekst i grafiki.

Dzięki za pomoc. Okazało się, że nie muszę nawet kombinować z jakimiś innymi programami.