Zapisywanie myzyki z internetu na kompa


(Lukojek) #1

Witam.

Co tydzień słucham A State of Trance z di.fm i postanowiłem że bedę sobie zapisywać te muzykę na dysk tylko jak sie zabrałem za zapisywanie to nie miałem pojecia jak to zrobić. Czy są do takiego czegos jakieś dobre programy? Jak sa to jakie(linki)?

Pozdro

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nie ma głupich pytań... Są tylko głupi ludzie.


(iwa nike) #2

czy to jest legalne?


(Lukojek) #3

jak to jest nielegalne to niech sie wypowiedzą inni czytelnicy i niech ktoś do mnie napisze prywatnie na gg i mi powie a post niech zniknie z forum ;p :mrgreen: po za tym w tym kraju dopiero od niedawna niektóre rzeczy zaczeły byc nielegalne 8)


(StG 44) #4

Odpowiem pytaniem,czy legalne jest nagrywanie do użytku prywatnego muzyki ze zwykłego radia na kasetę magnetofonową,oczywiście,że jest legalne,podobnie jest z nagrywaniem z radia internetowego.

np. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76240


(Dobrol) #5

np. programem Audacity


(dagetto) #6

Masz napewno winampa i tym programem odtwarzasz di.fm. Do tego programu jest specjalna wtyczka,która służy do nagrywania strumienia. Nazywa sie Streamripper.


(Lukojek) #7

jak zainstaluje te wtyczke do winampa Streamripper to co musze dalej zrobic aby nagrywać? :?

trzeba cos w winampie ustawiać?


(dagetto) #8

Włączysz winampa,a w trayu masz dodatkowo ikone Streamrippera,naciskach na nią,pojawia się okienko,naciskasz start i od razu Ci nagrywa do formatu mp3 lub czasami aac.Zależnie od typu rozgłośni,ale di nadaje w mp3.